Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongó típus vagyok és most...

Szorongó típus vagyok és most egy nagy változás lesz az életemben, nagyon félek tőle - hogyan küzdhetném le?

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon ragaszkodom a szüleimhez és a testvéremhez. 21 éves vagyok, de eddig sosem éltem még távol az otthontól, egyszer egy hónapig, akkor is tök rossz volt.

Most a suli miatt lehetőségem nyílt kiutazni Angliába december közepéig. Egyedül megyek innen Magyarországról, így nem lesz ismerős ott, sem rokon se senki. Nyilván a többi ország cserediákjai is ott lesznek, de hát ez engem nem igazán nyugtat. :)


Totálisan félek és stresszelek a legkisebb hülyeségeken is, félek a repüléstől is, félek az egyedülléttől, habár az agyam valami mély zugában tudom, hogy ez egy hatalmas lehetőség de már komolyan azon goldokozok, hogy inkább visszamondom az egészet.. :/


Nagy a nyomás is rajtam, mert a rokonság nagy rész, tudja hogy ilyen puhány vagyok és éreztetik is, azt mondogatják folyamatosan, hogy úgysem fog sikerülni. :(


Valakinek valami ötlet, hogy hogyan bátoríthatnám fel magam?



2014. szept. 29. 21:22
 1/4 Masked Magician válasza:

Na ne haragudj meg, de ba....sza meg magát a rokonságod, hogy ha tudják ilyen vagy és még csak fokozzák...


Ne hagyd ki, ne félj. Én is szorongó tipus vagyok. Viszont. Egyszer élünk, kitudja, lehet még tetszeni is fog neked.

Új emberek új szokások, minden új lesz. Ki ne hagyd már!


Tudod, az ilyen "puhány" emberekből lesznek csak az igazán értékes emberek! Gyerünk! Irány Anglia :)

2014. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, az agyam eldobom az ilyen emberektől.. Mármint nem tőled kérdező, hanem a rokonaidtól. Nincs is annál undorítóbb emberi szokás / tulajdonság, mint mikor a segítségre szorulót mégjobban lehúzzák, meg belerúgnak még párat..


Ne halgass rájuk! Menj csak külföldre és igenis érezd jól magad, ismerj meg embereket, gyarapodj élményekkel, tanulj és zárd sikeresen a csereprogramot! Bizonyítsd be magadnak és nekik is, hogy nem vagy puhány!!


Az elején persze lehet kicsit szokatlan lesz, de én biztos vagyok benne, hogy élvezni fogod. Anglia nagyon szép hely, a britek pedig barátságosak és nagyon kedvesek, lehet még jót is fog tenni a lelkednek a környezetváltás!

2014. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha ennyire be vagy szűkülve sehova ne menj mert bajod lesz. Te vagy az igazi magyar
2014. szept. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

OFF

#3, ez ugyan miért lenne tipikus Magyar? Más nemzetek emberei nem lehetnek lelki betegek? Csak a magyarok betegedhetnek meg ilyen problémával? Mert a szorongás egy betegség ám, ugye tudod?

Ráadásul ahogy láthatod, a kérdezőt jelen esetben a rokonai ahelyett hogy segítenék és bátorítanák, csak szidják és lehúzni próbálják.. Jó hogy kétségbe van esve..


ON

Én is azt mondom, hogy menj! Egyszer élünk! Ez egy hatalmas lehetőség, ki ne hagyd!! Szerintem nem csak te aggodalmaskodsz amúgy az újdonság miatt, valószínűleg a többi cserediák is izgul az újdonság és az idegen emberek miatt. De hidd el, hamar össze fogtok barátkozni, utána már lehet közös programokat csinálni, azáltal még több barátot megismerni, stb.

De ha nagyon parázol (már csak a repülő miatt is) én javaslom, hogy kezdj el valamilyen gyógynövényes vagy homeopátiás tablettát szedni mondjuk holnaptól kezdve napi 2-3x és mondjuk érkezés utáni pár napban is. Aztán meglátod hogy minden szép és jó, megnyugszol és már nem is lesz rá szükség! ;)

Illetve szedj magnéziumot és halolajat + mellé B vitamin komplexet, ezt szokták ajánlani a pánikbetegeknek, depressziósoknak, szorongóknak is, mert az omega3-6, a magnézium és a B vitaminok szépen rendbeteszik az idegrendszert!

2014. szept. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!