Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy szorongásra és depressziór...

Egy szorongásra és depresszióra hajlamos nőnek érdemes gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Halottam olyat, hogy a gyerekvállalás pont, hogy rendbe tette a depressziót, de az elenkezőjéről is, hogy rosszabb lett. Ha viszont az utóbbi, akkor a gyerek is szív.

2022. júl. 4. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnéd azt a gyereket, de úgy igazán, akkor meg fogsz birkózni ezekkel a nehézségekkel is.

Ha annyira nem szeretnél gyereket, csak pl. párod miatt szülnél, akkor már annyira nem ajánlom.

2022. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy nem tudom eldönteni. A párom egyáltalán nem erőlteti, sőt, azt mondja, hogy van elég bajom így is. A nehezebb a rokonság és az apám, aki nagyon konzervatív. Gyerek korom óta vannak szorongásos panaszaim és krónikus migrénben is szenvedek. Apám azt mondja, hogy szüljek, mert az rendbe teszi a nőket, de ahogy körbe nézek magam körül, inkább csak frusztrált, ideges anyukákat látok. Ugyanakkor szeretem a gyerekeket, tudok kapcsolódni hozzájuk, csak az rémiszt meg nagyon, hogy ha már van egy saját gyerek, akkor utána már nem vagy független. Ha szarul vagyok (és sajnos olyan gyakran van) akkor még ott egy gyerek is, akinek felelőséggel tartozom.
2022. júl. 4. 16:59
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Inkább ne, mert akaratodon kívül is a gyerek sínyli meg.
2022. júl. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem gyógyszer.
2022. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha még te rendbe is jössz, akkor is ott van a másik rész, miszerint a gyermeked átörökli a "készséget" az elsődleges szocializáció keretein belül. És ha tőled eltanulja és elraktározza a zsigereiben, hogy a szorongás, a depresszív állapot a normális, idővel ezt aktivizálja maga is, és ő is szorongásos beteg és depresszív lesz. Lehet, nem 100% erre az esély, de igen nagy a valószínűsége.
2022. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Borderline nő vagyok ocdvel szociális fóbiával. Sose szülnék, gondatlan lennék. Nincs türelmem egy gyerekhez , nem menne a felelősség miatt. Meg nem is vágyok erre, teher lenne.
2022. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

A szüleim

Apám szorongó,60 évesen is fél az emberektől.

Az volt a stratégiája,hogy mindenki fenekét nyalta a munkahelyen.

Eredmény:Vagy kiutálták vagy kihasználták.

Állandóan feszült volt itthon.


Anyám,amint lejárt a gyes,el kellett menni dolgozni,elkezdett inni.

Az alkoholtól agresszív lett,minden ismerőse eltávolodott tőle,depressziós lett.


Később apám is elkezdett inni.

Mára mindketten napi szinten isznak.

Ha nincs munka,akkor minden nap szinte.


Eredmény nálam

Szociális fóbia,generalizált szorongás,kényszerbetegség.


Köztük és köztem annyi a különbség,hogy már kb 15 évesen tudtam,hogy sosem lesz gyerekem,és nem iszok alkoholt.

2022. júl. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
95%
Az lenne az ideális, ha kiegyensúlyozott emberek vállalnának gyereket. Ha törekszel arra, hogy kitörj a nyomorodból, és lesznek eredmények, akkor már van értelme gyereket vállalnod. Ha nem is leszel egy teljes mértékben kiegyensúlyozott ember, de igyekszel, akkor veszíteni nem veszítesz.
2022. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vállalnék a helyedben, ettől nem lesz jobb, csak még jobban depressziós leszek. Még azoknál is előfordul, akik előtte nem voltak azok. Inkább a saját életedre koncentrálj és próbáld javítani a helyzetet. Nem kell mindenkinek gyerek.
2022. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*leszel
2022. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!