Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szülés utáni depresszió...

Szülés utáni depresszió tünetei közé tartozhat, hogy kezdem utálni a férjemet? Érdemes lenne Pszichológushoz elmennem?

Figyelt kérdés

3 hónapos gyermekem van,teljesen jól voltam, örültem a pici fiamnak és úgy éreztem a férjemmel is jól kijövünk. DE! 2 hete nagyon lehangolt vagyok, szomorú vagyok és dühös! Úgy érzem a férjem elhanyagol engem, ha pedig beszélni akkor vele erről, akkor csak annyit mond: “Már megint hisztizel?!” Képes vagyok már leszidni abban a pillanatban, ahogy haza jön a munkából, mert mindig ugyanaz van. Haza jön, kajál és a hobbijával foglalkozik... CSAK! Az a baj, hogy néha a babámmal is emiatt türelmetlen vagyok..

Ti éreztetek ilyet szülés utáni depressziónál? Ráadásul szülés után ennyivel?

Előre is köszönöm a segítségeteket!



#depresszió #férj #Szülésutanidepresszió #Férjesfelesegkapcsolat
2022. jan. 29. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem szülés utáni depresszió, ezt úgy hívják paraszt férj. Hogy ne lennél rá dühös, hisz a gyermekednek nincs apja! Mi az, hogy hazajön és a hobbija létezik csak?! És a gyereke? Terveztétek? Tudta mivel jár? Majd ha a baba alszik,akkor esetleg hobbizon, de ne mikor veletek lehetne. Ehhez egyedülálló is lehetne, nem kell se feleség, se gyerek. Komolyan ülj le vele beszélni, mert ennek nem lesz jó vége. Világosítsd fel,hogy nem csak a te gyereked, nem csak a te dolgod. Te mikor foglalkozol a hobbiddal? Ilyen férj mellett gondolom soha.
2022. jan. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
81%
Nem szülés utáni depressziós vagy, hanem egy bunkóval élsz együtt.
2022. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Az első 2 válaszoló tökéletesen leírta.
2022. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták. A hiba nem benned van.
2022. jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Csak ilyenkor elgondolkozok, hogy bennem van a hiba, mert túl sokat várok el tőle.

2022. jan. 29. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az én férjem fél 9-től kb. 5 óráig dolgozik. Na pont ugyanennyi ideig enyém a háztartás és a gyerek 100%-ban. Utána 50-50% minden. Akkor is így volt, amikor dolgoztam.


Most neked a gyerek a ,,munka" nappal, de beszéld meg a férjeddel, hogy munka után közös a teher. Már ha annyi ideig átveszi a gyereket, amíg te zuhanyzol egyet, vagy vacsit készítesz egyedül nyugiban, felfrissülsz kicsit. Nem is értem, milyen hozzáállás ez, hogy ha meg akarsz beszélni valamit, akkor hisztizel... lehet, hogy jobb lenne hétvégén felhoznod a témát, amikor ő se ideges a munka miatt. Sajnos a gyerek ilyen az elején, a hobbikból vissza kell venni. Heti 1-2 alkalom oké, beleférhet, de neked is kell szabadidő, különben becsavarodsz. Muszáj kompromisszumot kötni.

2022. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a férjed eddig is pont ilyen volt, eddig is kb le se xart semmit, csak hazajött, evett és a hobbijával foglalkozott. Csak akkor még nem zavart, de most már hogy gyerek van, szükséged lenne segítségre, hogy felváltson kicsit. Nos, ha ez magától nem jut eszébe, a fejed tetején is állhatsz, nem fogja kivenni a gyereket a kezedből, mert ő ilyen. Gyerekvállalás előtt jó lett volna alaposan kiismerni őt ilyen téren is.
2022. jan. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!