Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szellemileg visszamaradott...

Aki szellemileg visszamaradott személy ők is vágynak a szexre?

Figyelt kérdés
Vannak olyan betegségek amiben a személy egy óvodás szinten marad meg ismertem is egy ilyen személyt. 50 lehetett de agyban mint egy ovis, vagy vannak akik nem hallanak és látnak így születnek. 1001 szörnyű mentális betegség van. De aki ilyenben szenved ők is kívánják a szexet? Vagy nekik a testük nem jut el erre szinte (és itt azokat a személyeket értem akik megélik felnőtt kort)

#szex #szellemileg visszamradott
2022. júl. 4. 18:11
A kérdező szavazást indított:
Igen, kivánják
Nem
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Vannak, akik igen, vannak, akik nem. Ez nem a szellemi szinttől függ. Teljesen ép emberek között is van olyan, akit nem érdekel a szex, és értelmi fogyatékkal élők között is van, akinek van rá igénye.
2022. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

A vakság és a siketség NEM mentális betegség...


Igen,a szellemi fogyatékosok is vágynak a szexre. Van olyan ország,ahol prostituáltakat igényelhetnek a vágyaik kielégítésére.

Gondolom, a férfiak inkább igénybe veszik.

De vannak Down kóros párok is. Ott általában sterilizálják őket.


De előfordul gyerek születés is. Akkor a gyerek nevelőszülőkhöz kerül.


Régebben dolgoztam fogyatékos felnőttekkel. Sajnos nagyon-nagyon TABU TÉMA Magyarországon.

2022. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Sőt! A kielégítetlen szexuális vágy agressziót szülhet.
2022. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
85%
Sajnos hallottam már olyan esetről is, hogy szellemileg sérült fiú többször is meg akarta erőszakolni a saját anyját.
2022. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1-nek igen ez jogos teljes mértékben!


#2-3-4 (gondolom 1 személy) köszönöm, én is ezért voltam erre kíváncsi mert maguk a betegségek is tabuk valamilyen szinten nem hogy a szexuális része.


A Down szindrómás házasságokról hallottam már. Úgy tudom ennek a betegségnek is vannak fokozatai. Egy Down szindrómás mennyire dönthet a maga életéről? Mármint a sterilizálás azért csak csak radikális művelet. Természetesen értem miért kell... De ez hozzátartozó vagy saját maga dönti el? illetve mennyire "kötelező" ez?

2022. júl. 4. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:
2-3 egy személy (én írtam azokat a hozzászólásokat).
2022. júl. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én írtam a 4. választ.

De pl van egy gondozottam, akinek van egy 22 éves sérült lánya, ő egyáltalán nem foglalkozik a szex témával, a fiúk se érdeklik (a lányok sem.)

2022. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!