Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már nem látok ki a gödörből...

Már nem látok ki a gödörből amiben vagyok. Örülnék ha írnátok pár megoldási stratégiát, hátha kívülről van, csak én nem látom?

Figyelt kérdés
A probléma: Pár éve volt egy nagyon súlyos betegségem és abból évek alatt sikerült felépülni. Ekkor nem számíthattam senkire, így csalódtam családtagokban, barátokban és jól egyedül maradtam. A munka volt kb.az életem. Szerettem amit csináltam. De elveszítettem önhibámon kívül. Így semmi nem maradt amiért érdemes lenne felkelnem a következő nap. Plusz a teherbírasom sem a régi, sokat szorongok a jövő miatt, sokszor vagyok rosszul fizikailag, mindig fáradt vagyok, nincs erőm semmihez, félek a kilátástalan jövőtől, a betegségektől. Már nem látok ebből a helyzetből kiutat. Sokszor jut az eszembe, hogy bárcsak vége lenne az egésznek mert nem bírom végig csinálni a következő napot. Akinek van ötlete ossza meg, hátha nekem még nem jutott az eszembe. (40 múltam)

2022. júl. 5. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló helyzetben voltam, mint te. Már gyerekkorom óta volt egy súlyos betegségem, amit végül egy komoly műtéttel sikerült meggyógyítaniuk, legalábbis egyelőre úgy tűnik. A fél életemet végig kísérte ez a betegség. A műtét előtti években már nagyon rosszul voltam, hetenként egyre rosszabb lett az állapotom, nem voltam már képes semmit elvégezni. A műtét előtt elveszítettem az állásomat, ami szintén nagyon megviselt, de úgyse vettek volna fel közvetlenül előtte sehová, ezért nem is kerestem. Műtét után pár hónappal éreztem úgy, hogy sikerült fizikailag felépülnöm, és fél évig kerestem új munkát. Nagyon nyomasztó volt így élni a mindennapjaimat, sokat szorongtam. Azóta egészen helyrejöttek a körülményeim, de lelkileg nem tudtam még teljesen felépülni, viszont a környezetem így, hogy már papír szerint egészséges vagyok, újra nagy elvárásokat támasztanak felém. Hónapokig nem tudtam újra felvenni a tempót a világgal, depressziósnak éreztem magamat. Sajnos nem tudok jó tanáccsal szolgálni, nekem az idő segített, de még most sem vagyok teljesen rendben. De tudd, hogy nem vagy egyedül. Én sokat gondolkoztam a pszichológuson, lehet, hogy az segítene neked.
2022. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam/vagyok. Kerestem a akcslatot Istennel (vallásos könyveket olvasva, misék, lelkitürkörbe nézve, imádkozva stb.)
2022. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam, és még vagyok is. Első körben maximálisan egészséges életmódra váltottam. Leszoktam a cigiről, alkoholt nem iszok, semmi gyorskaja, cukros üdítő, stb, szóval egészséges táplálkozás. Minden nap sétálok pár kilométert. Esőben, fájós lábbal is. Ez egyrészt megtartja az állóképességet, másrészt elmélkedek közben.

Lelki értelemben jót tesz ha néha vmi teljesen mást csinálsz, mint amúgy mindig. El lehet kezdeni új hobbit, másik sportot, vagy kicsit kimozdulni.

Továbbá el kell fogadni, hogy öregszünk, és már nem leszünk olyanok, mint 18 éves korunkban. Pláne súlyos betegségek, hosszú lábadozások után. Át kell értékelni a dolgokat sajnos. Hogy élsportolók már nem leszünk. De más dolgok is vannak az életben, azokat kell megtalálni.

Bónusz tipp: próbálj meg kevesebbet szomorkodni a múlton, és aggódni a jövőn. Helyett örülni a pillanatnak, egy finom ételnek, jó könyvnek, vagy ha épp nem fáj semmid.

2022. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az együttérzés is sokat segít. Az egészséges táplálkozásra nagyon figyelek, nem iszom meg dohányzom én sem. És vidám tornákat csinálok minden nap, meg szobabiciklizem amihez hallgatok valami pörgősebb zenét. Amíg csinálom jó, kicsit feldob, de sajnos eredményét nem látom semmilyen téren pedig rengeteg időt fordítok rá. A járvány alatt sok önsegítő könyvet olvastam. 2 napig jobb volt utána de aztán visszacsúsztam. Szóval tényleg igyekszem kilábalni ebből de nem sikerül.

A múlton való szomorkodás az sajnos van. Nehéz felhagyni vele, főleg úgy hogy a jelen nem túl jó a jövő meg kilátástalannak tűnik. Állásom egyébként van, csak nem szeretem mert értelmetlen. De a kollégák az egyetlen emberi kapcsolatom és őket nem akarom elveszíteni, meg félek is a váltástól nagyon. A pszichológuson gondolkoztam. Voltam is egynél 2 alkalommal. Csak nagyon drága volt. 20 ezer forint. Nem lett jobb tőle és hosszútávon nem tudom ezt finanszírozni. Ingyenes lehetőség meg nálunk nincs csak 10 alkalom munkaidőben. Sajnálom rá a szabadságomat. Olyan kevés az a pár nap.

2022. júl. 5. 13:16
 5/8 A kérdező kommentje:
2. Szerencsés vagy, hogy tudtál Isten felé fordulni. Én is próbálkoztam ezzel. Már a kórházban is sokat olvastam a bibliát és aztán elkezdtem misékre járni. De sajnos nem jött vele a hit, bármennyire próbálkoztam. Érdekes tapasztalat volt, de nem lettem hívő. Pedig tudom úgy könnyebb lenne.
2022. júl. 5. 13:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem jött egyből a hit, hanem inkább úgy mint amikor a madár repülni tanul. Verdestem a szrányaimmal, aztán egyszercsak arra eszméltem hogy repülök :)

De persze azóta voltak mélypontok, jelen pillanatban szinte újra meg kell tanulnom a dolgokat (megerőszakoltak és az ezutáni kálváriát járom...)

sokat segítene a közösség, de sajnos felbomlott, mikor áthelyezték a papot vidékre. Szóval szinte újrakezdő vagyok. Viszont... soha nem fordítottam hátat Istennek, még akkor sem, amikor hosszú hónapokig nem találtam.


Böjte Csaba könyveit szoktam olvasni, meg Tomka ferenc: találkozás a kereszténységgel-t.

2022. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Óh te jó ég. Nagyon sajnálom ami veled történt. Sok erőt kívánok neked.

Én Pál Feri előadásait meg miséit szoktam hallgatni. Templomba már nem járok mert a helyi plébanos megnyilvánulásai finoman szólva sem passzoltak bele a keresztenységről alkotott elképzeléseimbe de a bibliai tanításokkal sem voltak összeegyeztethetőek.

2022. júl. 5. 13:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm.


Nekem is nehéz volt megtalálni azt a közösséget, ahol otthon éreztem magam. És mire felbomlott, már nem is bántam, hogy felbomlott. De amíg tag voltam, addig sokat adott :) Szóval elméletben keresem az új helyem. Én a Nagymarosi miséket szoktm hallgatni, meg néha beülök imádkozni az üres templomba.

2022. júl. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!