Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt Skizofrének? Van...

Vannak itt Skizofrének? Van valami tanácsotok az életre?

Figyelt kérdés

Sajnálatos módon 10-év kellet ahoz, hogy megalapítsák a skizofréniát nálam.

Ha jól tudom nekem a Paranoid Skizofrénia van diagnosztizálva. Kaptam Parrnasan és Arrispa antipszihótikumot. Szerencsémre jól vissza billentet az életbe tünet mentesé tett. Lenne pár kérdésem felétek....

Tényleg örökletes?

Van esély meggyógyulni?

Előre is nagyon szépen köszönöm segítő válaszokat.



2022. júl. 6. 03:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet örökletes, igen, főleg fiúgyereknél.

Nincs esély meggyógyulni, hosszabb tünetmentes periódusok azok lehetnek.

Jó tanács: Ne hagyd belerángatni magad gyógyszerkísérletbe. Skizofrén rokonomat a kezelőorvosa megzsarolta, hogy ha nem megy bele a kísérletekbe, kereshet másik orvost magának, és szörnyű tünetei voltak az egymás után adott ismeretlen gyógyszereknek nála.

2022. júl. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Járj terápiára, önsegítő csoportra. Ne szigetelődj el. Legyen célod, hobbid. Dolgozz, ha tudsz.


Gyógyszeidet rendesen szedd, visszaesés legkisebb jelét is mondd el az orvosodnak, hogy tudjon változtatni rajta.


Ha Budapesti vagy akkor 2 helyet tudok ajánlani, ahova érdemes eljárni. Az egyik önsegítő csoport.A másik 2 hetes nappali kórház. Gyakorlatilag csak délelőtt kell bejárni. Ebéd kérhető. Előtte vagy utána lehet hazamenni.

2022. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Jó tanács: a skizofrének önmagukat és a környezetüket gyakran elhanyagolják. Tehát ne évente-félévente menj fodrászhoz, normálisan vágd a körmödet, és járj fogorvoshoz, mert csúnya a fogatlan száj. A lakásodat tedd olyanná, hogy ne kelljen szégyenkezned, ha váratlan vendég jön, mert ezzel a betegséggel gyakori a rettenetes rumli és kosz.
2022. júl. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem Budapesti vagyok, de itt nálunk a megyében van lehetőség terápiákra eljárni. Köszönöm nektek a véleményezést és a legjobb belátásom szerin oda figyelve magamra fogom élni az életemet.
2022. júl. 6. 17:53
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Isten segít
2022. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze nem azt mondom , hogy ne szedd a gyógyszert, de amíg a skizofrénia a szétesés Isten/szeretet az összetartó erő.
2022. szept. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem eredeti diagnózisom egyéb skizofrénia volt. Ma már levették rólam ezt a diagnózist. Szóval igen meg lehet gyógyulni belőle. Én is meglepődtem, mert tudtam, hogy örök bélyeg stb. Mikor levették rólam csak pislogtam. Azóta is rengetegszer elmondják, hogy már 1000% hogy nem vagyok az. Amúgy 2 évnyi munka volt a gyógyulás mögött, de lelkileg még nem vagyok teljesen jól, viszont a skizofrénia közelében se vagyok.
2022. dec. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es!

Milyen tüneteid voltak? Biztos, hogy jó volt a diagnózis?


Nekem is volt egy időben skizofrenia diagnózisom. Annak minden jellemző tünetével.

2022. dec. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt minden tünet
2022. dec. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nektek mitől múlt el?
2022. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!