Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy klinikai szakpszichológusn...

Egy klinikai szakpszichológusnak általában milyen páciensei vannak? Mennyire "súlyos esetek", miket mesélhetnek?

Figyelt kérdés
Én magam is járok pszichológushoz, és rengetegszer szoktam azon gondolkodni, hogy vajon én miyen vagyok a többi pácienséhez képest, hogy tekint rám, mit gondol az ülések előtt, mit gondol mások előtt, stb. Olyan kíváncsi lennék, hogy a többi pácienséhez képest nehezebb eset vagyok-e, vagy vannak nálam is durvábbak (biztos vannak, de ő találkozik-e velük, meg miben nyilvánul az meg). Legszívesebben tőle kérdezném meg ezeket, de azt nyilván nem lehet és nem fogom.

2022. júl. 6. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

En ugy ereztem, hogy nem hasonlit ossze, mert mindannyian masok vagyunk, mas elethelyzetben. Amikor elmeseltem neki egy olyan esetet, ami senki mast nem erintene meg, engem meg padlora kuldott es evekig nem tudtam aludni, akkor is megertoen reagalt, nem nevetett ki. Akkor mondta azt, hogy mindenkinel mashol van az a szint, hogy mit el meg traumakent.

Emellett velem nehez dolga volt, mert nagyon nehezen beszeltem a maganeletemrol. Alig tudtam neki mondani valamit. Ezt a vegen mondta is, hogy nehez volt kerdeznie is.

Szerintem mindenki maskepp kihivas nekik.

Ez csak a velemenyem :)

2022. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen változó. Ha pszichiátriai osztályon dolgozik, ott valószínűleg több a “komolyabb” esete, de kérdés hogy mit nézünk nehezebbnek. Hogy milyen az élettörténete, milyen traumatikus eseményeket mondd el, vagy hogy mennyire nehéz vele együttműködni, esetleg mennyire provokatív, ellenálló stb
2022. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!