Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichoterapeuták miért...

A pszichoterapeuták miért védik egymást foggal körömmel?

Figyelt kérdés

Soha nem azt feltételezik először, hogy néha a terapeuta lehet a ludas, mindig a páciens az, ha arról mesél, hogy hogyan bánt vele valamelyik szakember.

Pedig ha belegondolunk, statisztikailag megvan rá az esély, hogy egy bántalmazó van szakmában. Vagy ha nem is bántalmazó, akkor olyan, aki tapasztatatlan és sok szakmai hibát követ el.


2022. júl. 7. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Téged meg ki bántott?
2022. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés.
2022. júl. 7. 11:41
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Mert ha ma az egyiket bepereled, és még meg is nyered a pert, akkor ez bármelyikükkel előfordulhat. Továbbá pszichológus, pszichiáter/terapeuta olyat soha nem mond, hogy: Ezt nem tudom/ én tévedtem/ bocsánat. Még úgy se, ha egy külföldi szaktekintély diagnózis-véleményét tolod az orra alá. Saját tapasztalat.
2022. júl. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Semmilyen orvostól, terapeutától nem akarom hallani, hogy sajnálkozik vagy bocsánatot kér, mivel az ő döntéseiken sokkal több múlik, minthogy egy bocsival el lehetne intézni. Lényegtelen ügyben pedig fölösleges bocsánatot kérni.
2022. júl. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Én pont, hogy nem ez tapasztalom.
2022. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3-as nagyon jól elmondta.
2022. júl. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon nem tudod mire fel beperelni. Arra vállal kötelezettséget, hogy megfelelő gondossággal, legjobb tudása szerint jár el, nem arra hogy a terápia eredményes is lesz. Kb. mint ahogy a magántanár sem azt vállalja alapvetően, hogy te átmész a vizsgán, hanem csak hogy legjobb tudása szerint felkészít. Azt pedig extrém esetektől eltekintve elég nehéz valakire rábizonyítani egy pszichoterápia esetén hogy nem tett meg minden tőle telhetőt, nem járt el körültekintően stb. Pedig van bőven akinek egy 0 a munkája, vagy egyszerűen xarik az egészbe bele. Kibackeli az üléseket bólogatással, és pár közhellyel ha meg nem tetszik akkor "nem vagy elég együttműködő" és viszlát.
2022. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!