Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért múlik el nálam az...

Miért múlik el nálam az összes antidepresszáns hatása pár hét után?

Figyelt kérdés
Értetlenül állok én is meg az orvosom is a jelenség előtt. Nagyjából 8 féle gyógyszert már kipróbáltunk és mindegyiknél ugyanaz volt: egy pár hét után elkezdtek hatni, javult az állapotom utána bum.. 2-3 hét után hirtelen már nem hatott egyik sem, ha emeltünk akkor megint egy pár napig jobb volt de utána semmi. A végtelenségig nem lehet emelni. Az orvosom azt mondja, hogy ő ilyenről még nem hallott. Ráadásul próbáltam már SSRI-ket, SSNI-ket, atipikus gyógyszereket mint Elontril, Valdoxan. Esetleg valaki tapasztalt hasonlót? Ha igen mi volt a megoldás?

#SSRI #SSNI
2022. júl. 8. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom hanyadik gyógyszert próbálom alvászavarra, hol nem hat, hol mellékhatás van. Kilátástalan.
2022. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ mi a problémád. Ha pl. a környezetedben van probléma (szülők, párkapcsolat stb.), akkor azon egy gyógyszer sem fog segíteni. Viszont, ha viszonylag okés a környezeted akkor addig kell próbálkozni amíg nem találjátok meg a megfelelő gyógyszert. Nálam pl. 10+ gyógyszerbe került, amire megtaláltuk a “tökéleteset”. Ja, meg mellette a folyamatos pszichoterápia is nagyon fontos.
2022. júl. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem depresszióra a legtöbb gyógyszer nem, vagy kicsit hatott. A legjobb eddig a mostani, az Elontril
2022. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1-es nekem alvászavarra a Trittico vált be a legjobban, 50 mg

2-es igen sajnos igazad lehet.. az a baj hogy cask szedem a gyógyszert de közben marad minden ugyanúgy. megkérdezhetem, hogy neked melyik gyógyszert vátl be végül?

3-as igen az Elontril nekem is a legjobban bevált gyógyszer volt a sok közül, sajnos viszont annak sem tartott a hatása 1 hónapnál tovább

2022. júl. 11. 09:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Trittico nekem is jó volt. Mirtazapin is.
2022. júl. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!