Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék uralkodni magamon?

Hogyan tudnék uralkodni magamon?

Figyelt kérdés
Nekem nagy probléma ez!A párommal sokat veszekszünk.Ha egy pici dolgon felhúzom magam,akkor már előjön minden,mindennek elmondom,fejéhez vágok mindent,közben érzem,hogy húzom fel magam.Ilyenkor nem szeretném,de idegsokkos leszek és félek,hogy ezért elveszítem a páromat!!!!AKKOR nem tudok uralkodni magamon és később mindent megbánok,nagyon rosszul érzem magam miatta,bárcsak ne is mondtam volna semmit...:( Mintha nem is én lennék olyankor...:(Hogyan kell ezt kezelni?Ne írjatok olyat,hogy számoljak 10-ig,mert az nem használ,sajnos.Mindenkinek köszönöm az építő jellegű hasznos választ!
2010. szept. 21. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

vésd az eszedbe a következő közmondást:

" Az önuralom a legbiztosabb önvédelem"


ha éppen robbannál ez jusson eszedbe.

2010. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ha azonnal pukkan a fejem,akkor biztos nem ez fog először az eszembe jutni...Sokszor mondom is magamnak,hogy "fejezd már be,hallgass",de akkor is mondommondommondommondom...De ez a mondat tényleg igaz!
2010. szept. 21. 09:31
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam az első férjem mellett, valahogy kiváltotta belőlem az agresszivitást. A második férjemmel teljesen más a helyzet, vele türelmes vagyok, és nem húzom fel magam.
2010. szept. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a probléma ott kezdődik,hogy a nap végére kikészít a másfél éves fiam,akihez totál türelmes vagyok,mindent szépen elmagyarázok,pedig rettenetes eleven gyerek...és onnantól már elég egy rossz szó a férjemtől,vagy egy rossz nézés...Ezt szeretném kontrollálni.
2010. szept. 21. 09:34
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj orvoshoz, egy ilyen pici gyereknek még hiába dirigálsz. Mikor hazamegy a párod meg rajta töltöd ki a nap folyamán összegyűlt mérgedet, hát ez depresszió. Nyugtatóra van szükséged. Ha tudtok menjetek el kikapcsolódni valahová.
2010. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pont azt írom,ha utánaolvasol,hogy a gyerekkel teljesen türelmes vagyok,mert muszáj!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. szept. 21. 09:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben vagyok. Mindenen feltudom magam húzni DE mikor felhúzom magam 1 szót se ejtek ki a számon elfordulok és lenyugszok.
2010. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az hogy ingerult vagy egy pici gyermek mellett termeszetes, de ne mondd azt, hogy "rettenetesen" eleven, hanem orulj annak, hogy van egy szep es egeszseges gyermeked.


Valtoztass, mert valamit nem jo csinalsz!

Erre mondjak a mai "tudosok", hogy figyelj a belso hangra, mivel az egy jel is leheet, arra vonatkozolag, hogy valtoztatasra van szukseged.


Gondolom Te most otthon vagy a babaddal, igy vizsgald meg, hogy mit csinalsz rosszul, hogy mindig faradt es ingerult vagy!

A babad alszik ejjel?

Ha nem, akkor azt megkellene tanitani a bebinek, hogy ejjel aludjon, ugyanis nagyon sok Anyuka pont emiatt borul ki idegileg, mivel nincs meg a megfelelo alvasi lehetosege.

pl. amikor a gyerek napkozben alszik, akkor Teis dolj le es lazits!

Kezdjel el valami relaxalasi modszert, talald ki azt, ami

Neked megfelel es a gyermek mellett tudod vegezni.


Onmagadon kell tudni valtoztatni, ha nem a szamolas az ima, amit nagyon sokan a mai korszakban nem fogadnak el, pedig megnyugtatolag hat az elmere pl.

Egy olyan modszert kell talalnod, amivel megtudod az elmedet nyugtatni, pihentetned kell!


Szamolasnal ha 10-ig nem voltal sikeres, akkor folytathatod 100-ig is!

2010. szept. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
És nem gyülemlik benned az ideg?Mert én olyan vagyok,ha nem mondom ki,akkor nem elszáll a dühöm egy idő után,hanem növekszik...:(
2010. szept. 21. 09:51
 10/14 anonim ***** válasza:

Azis jo megoldas, amikor hasonlo sorsu Anyukaval kezdesz osszejarni, hogy a gyermekeitek egymassal eltudjanak jatszani, addig pl. Te is pihenhetsz.


A nagyszulokre bizni azt a gyermeket es hetente 1-er menjetek el valahova a paroddal egyutt, csinaljatok kozos programot stb.


Talald meg a modjat es valtoztass!

2010. szept. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!