Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyereke vagyok én?!...

Milyen gyereke vagyok én?! Egyszerűen nem tudtam uralkodni magamon és vállon meglöktem, lábon megütöttem az apámat.

Figyelt kérdés

Alkoholfüggő már egy-két éve. Munkanélküli lassan egy éve, de most kapott munkát. Attól félünk anyukámmal, hogy nem bír elmenni dolgozni és nem tudja megállni a helyét. Egy hete minden nap ittas(előtte két hétig teljesen józan bírt lenni), csak ül gügyén és néz maga elé, összekeverednek a szavai, hallgatni sem bírom. Szerintem depressziós is, de nem hajlandó orvoshoz fordulni.

Az anyukám teljesen el van keseredve, egyfolytában aggódik, magas a vérnyomása. Nagyon féltem őt.

Apukám nem hallgat a szép szóra és ma annyira elvesztettem a fejem haragomban, hogy a fotelben ült, mikor meglöktem és rácsaptam a lábára. Haraggal jöttem haza és most bánt. (27 éves nő vagyok, már saját családom van.)


2011. ápr. 5. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom gondolom ezt mindenki máshogy tisztázza le magában. Tudom nagyon rossz lehet ezt látni. Vagyis nekem is ivott apu régebben, és ha csúnyán is beszélek vele én soha nem tudnám úgy elveszteni a fejem, hogy megüssem. Bár ahogy írtad rácsaptál a lábára az azért nem egy ütés. Vannak ilyen emberek akik nem bírják tartoztatni magukat. De én azt mondanám egy szülőre soha semmilyen körülmények között kezet nem emelünk.
2011. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amit tettél, nem old meg semmit, sajnos.
2011. ápr. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne hibáztasd magad. Az ember néha mond vagy tesz olyanokat, amiket utólag megbán, de ettől nem lettél rosszabb ember. Nem főbenjáró bűnt követtél el, csak meglökted.
2011. ápr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem túl régen halt meg az apai nagyapám. Szintén alkoholfüggő volt, őt apukám állandóan üldözte emiatt, volt, hogy megütötte. Mondhatjuk mindkét esetre, hogy az "Alma nem esett mesze...").

Szégyellem magam, de nem bántam meg, talán észhez tér kicsit. Tudom, hogy nem szabadott volna ilyet tennem... egyszerűen bele vagyok betegedve az általa okozott problémák sokaságába.

Elfogadom, ha elítéltek, de biztos lesz, aki megért....

2011. ápr. 5. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Tudom,hogy az apádról van szó de az összes alkoholistát agyba főb ekéne verni..

nem emberek az ilyenek,én nem hiszek ebben a betegség dumában sem,mostmár alkoholistának sem lehet hivni őket.Közben tönkreteszik a gyerekeiket,terrorizálják lelkileg és testileg évekig a családjukat,nem dolgoznak de más pénzét lehet piára költeni stb. A legtöbb nem szabadul ebből az életformából,akkor sem ha már közel a halál. Én még nem láttam olyan alkoholistát aki erőt akart volna venni magán és letenni a piát.

Úgyhogy semmi okod nincs rá,hogy szarul érezd magad, anyádat (és gondolom a ygerekeit is) kicsinálta,szivem szerint azt mondanám most kell neki megmutatni milyen az ha vele csinálják. Persze ezzel semmit nem oldtál/oldanál meg,maximum lesüllyednél a szintjére . De hidd el egy kis lökéstől semmi baja nem lett,nem tapostál a lelki világába,ugyanis nincs neki és szarik mindenkire magán kivül,az egyetlen akinek lelkiismeretfurdalásának kéne lenni az ő,de neki nem volt és nem is lesz.

2011. ápr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Őszintén sajnállak, de megértelek. Más ennyiért már talán agyonverte volna. Tedd túl magad rajta, és legközelebb fékezd magad. Lehet, hogy jobban járt volna, ha megrázod. Ennél messzebb ne menj. Nyugodj meg, nem rosszindulatból tetted. Persze hogy bánt, de valahol sajnos, jogos...
2011. ápr. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát nem ez a legjobb módja az összegyűlt feszültség levezetésének... De ne hibáztasd magad. Megtörtént, már nem tudod visszacsinálni. És szerintem érthető hogy dühös vagy, mivel valahol önzőség hogy valaki így megkeserítse nem csak a saját de a családja életét is.


Az a helyzet hogy bármennyire is dühít hogy mit csinál az apád saját magával, nem lehet olyan emberen segíteni aki nem akarja. Sajnálom.


Az pedig elgondolkodtató hogy ez az alkoholizmus örökletes lett nálatok. Valami nagyon nincs rendben talán a neveltetéssel, talán valami mással a családban ha több generáció is elköveti ugyanazokat a hibákat (jelen esetben alkoholisták lesznek). Javaslom hogy beszélj egy pszichológussal nem csak az apád miatt hanem emiatt is hogy mitől halmozódhat fel az ilyen egy családban.

2011. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni, én is ütöttem meg anyám, mikor ezredszerre is seggrészeg volt. akkor még gimis voltam. szabályosan dulakodni kellett vele, mert úgy akart elmenni dolgozni, meg ilyesmi... durva időszak volt.

22L

2011. ápr. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!