Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek kihez kéne forduljak?

Szerintetek kihez kéne forduljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 17 éves lány vagyok. Sosem voltam igazán egy erős ember viszont az utóbbi időben nagyon érzékennyé váltam úgy vettem észre. Nagyon sokat szorongom és stresszelek úgy minden miatt kb. az életemben. Rám jön a sírás a legkisebb dolog vagy nézeteltérés miatt is a barátaimmal, párommal és ugyanígy a szorongás miatt is. Egyszerűen nem tudom visszatartani, sírtam suliban, vonaton, mekiben stb. Úgy döntöttem orvoshoz kéne forduljak de nem tudom, hogy ezzel pszichológushoz vagy házi orvoshoz forduljak? Mit tudnak ilyenkor adni vagy csinálni?

2022. júl. 9. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
A háziorvos ki tud vizsgáltatni, hogy nem mondjuk vérszegénység miatt vagy-e így, írhat fel gyógyszert és tovább küld, ahova kell.
2022. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%

Mindenképpen érdemes pszichológushoz fordulnod. Ha van az iskoládban pszichológus, akkor a legegyszerűbb hozzá (bár szünetben nem tudom, hogyan működik a dolog), de a területileg illetékes gyermekpszichiátriai szakrendelésen is fordulhatsz pszichológushoz. Mivel még nem vagy 18, érdemes a szüleiddel is megbeszélni a dolgot, remélem, nem zárkóznak el tőle!


Amit #1 ír, az kiegészítésként lehet jó, úgy kizárhatók a szervi zavarok. A pszichiátriai szakrendelésre viszont (elvileg) háziorvosi beutaló nélkül is mehetsz.

2022. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Pmsbe voltál esetleg? Egy általános vérvételre küldjön el a háziorvos,de jó lenne a hormonjaidat is kivizsgaltatni. Pajzsmirigyet megvizsgáltatni. Addig is igyál citromfű teát és kamillát.es mozogd le az ideget,kardió,futás,bicaj bármi.
2022. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Kíváncsi lennék, hogy akik lepontozták a válaszokat, azok vajon mit javasolnának.
2022. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
47%

Hozzám;)


Amúgy azt javasolnám, hogy barátokhoz és családtagokhoz fordulj.

2022. júl. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!