Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Első alkalom a pszichológusnal...

Első alkalom a pszichológusnal: hogyan zajlik? Kerhetem tőle, hogy csináljunk teszteket?

Figyelt kérdés
Szorongás, depresszió és bpd vonások miatt keresnék fel pszichológust. Szeretnék valami féle diagnózist kapni és utána terápiát. Kivel hanyadik alkalommal és milyen teszteket csinaltattak meg?

2022. júl. 11. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Borderline diagnózist (vagy egyebet) nem kapsz csak úgy, általában több ülésre van szükség a pontos diagnózis megállapításához.

Az első alkalom ismerkedés, elmondod a tüneteidet, a kapcsolataidat, de ne aggódj, egy jó szakember célzottan fog feltenni kérdéseket.

2022. júl. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ugyanezek a bajaim vannak nekem is, amiket felsoroltál, plusz PTSD. Elsősorban a borderline miatt mentem pszichológushoz, az azzal kapcsolatos dolgokról meséltem nagyrészt, mivel akkor éppen azok voltak a legnehezebbek. Egyébként a diagnózisok fokozaosan jöttek, ahogy egyre jobban megismert a pszichológus. De papírt nem kaptam egyikről se, csak szóban beszéltünk ezekről. Egyébként én megkértem őt az első alkalommal, hogy csináljunk teszteket, szóval nyugodtan mondd neki te is.
2022. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!