Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mentális betegség lenne?

Ez mentális betegség lenne?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy mostmár sehol, sehogy sem tudom elengedni magamat.

Nem tudok a barátaimmal mélyen beszélgetni, nem tudok zenét írni és semmi sem köt le igazán.

Utálom magam, ez tény. De eddig ez ennyire nem hatott ki az életemre.

Most kb semmivel sem tudok haladni, semminek sem tudok nekifogni és be is fejezni normálisan. Alig van erőm. Sokat gondolok már ébek óta az öngyilkosságra de nem azon az elkeseredett módon. Hanem a görögös "kiút" módon.

Az utóbbi félévben teljesen abbahagytam az edzést, nem érdekel az egészségem, nem érdekelnek igazán a barátaim, a hobbijaim, amikről azt hittem, hogy nem tudok élni nélkülük, ateista lettem.... Még a barátnőm sem érdekel igazán.

Mit tegyek?

Esélyem sincs elmenni pszichológushoz még legalább egy fél évig.



2022. júl. 12. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
40%
Én most jövök kifelé a depimből. Én is évekig ilyen görögösen nyomtam, ahogy írod, aztán ez év elején majdnem belehaltam. Utána gyógyszer és terápia. A terapeuta egyik tanácsa az volt, hogy erőltessem az élmények szerzését, szervezzem le előre, hogy ne tudjam már lemondani aznap, amikor már nincs hozzá kedvem. Úgyhogy most ezt csinálom és nekem segít. Vannak önsegítő könyvek is, pl. az Ursus librisnél a Felfelé a leejtőn, A szorongás feloldása, A mozgás öröme. Ha más nem, próbáld könyvtárban beszerezni ezek valamelyikét.
2022. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
30%
Kezdődő mentális betegség, ami tipikusan a helytelen étrend következménye. Mint ahogy a fiatalok körében járványszerűen terjedő depresszió is ennek a rovására írható.
2022. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az állandó szorongás okozhat ilyet, tippet nem nagyon tudok adni, én is benne voltam ebben, de évek alatt jobb lett. Ha tudok szakemberrel beszélni biztosan jobb lett volna.
2022. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!