Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegi alapon kiütések??

Idegi alapon kiütések??

Figyelt kérdés

Az orvosaim azt mondják, hogy nincs ilyen. De 2 éve is jöttek elő a mániás fázis előtt pár nappal, meg 1 éve is a pörgés előtt (akkor nem lett mánia), meg idén is a pörgés előtt (szerencsére most sem lett mánia).


2 éve a csuklóimon, bokáimon és a gerinc mentén a keresztcsontnál, 1 éve az alsó lábszáraimon, idén pedig először csak a jobb oldalamon (alsó lábszár, comb, derék, kar), aztán csak a bal oldalamon...


Kaptam rá allergia gyógyszert és elmúltak. Abbahagytam az allergia gyógyszert és megint jönnek elő...


Valakinek volt hasonló?



2022. júl. 15. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor allergiás vagy nem psuichések a tüneteid az nem mult volna el az allergia gyógyszertől. Melegben lehet kiütés

Nekem is volt már. Gőzöm sincs mitől annyira nem foglalkoztam vele. Kenegettem fenistillel aztán elmúlt

2022. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1

Köszönöm! Igen, ezt mondta az egyik doki is, hogy nem múltak volna el az allergia gyógyszertől. De hát khm... elég fura dolog, hogy három évben három teljesen különböző formában és helyeken jelentek meg (főleg a csak jobb ill. csak bal oldal... hát elég érdekes).


Fenistil nekem nem játszik. Attól sem lesz jobb.


Vannak kiütéseim egy parabén nevű tartósítószertől, azok teljesen máshogy néznek ki és azokkal én sem foglalkozom.

2022. júl. 15. 19:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak néha. Pl most a ket combomon volt egy csomó a felső részén ahol pont takarja mondig a ruha. Nagyon viszekettek is. Mashol is volt 1-2 nem tudtam rájönni mitől. 2 hetig volt aztán elmúlt nem vettem be gyógyszert sem. Nyaron előfurdul mindig hasonló
2022. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3

Lehet, hogy melegtől vannak. Vagy neked is a parabéntől.


Ezek sokkal nagyobbak, mint azok, amik a parabéntől vannak. Csúnyák, fájnak, viszketnek. Elvakarom őket újra és újra. Minél rosszabbul vagyok (minél jobban pörgök), annál több jön elő. Lassan gyógyulnak.


Egyébként melegkiütésem is volt már (utóbbi években gyakran van), az is teljesen máshogy néz ki és az is tolerálható.


Sőt, napallergiám is van és azok a kiütések is mások. :)))

2022. júl. 15. 20:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a meleg jobban hajlamosít erre.

Nem tudom mi az a parraben de nem hiszem hogy attól mert semmi új dolgot nem használtam amit előtte nem. Nem is ettem olyat. Az is lehet hogy valami picike rovar csípett össze. Szerintem ne aggodj ezen annyira

2022. júl. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5

A parabén egy tartósítószer. Nézd meg a kozmetikumaidat és ha látsz bennük methyl-, ethyl-, buthylparabént, akkor próbáld meg nem használni azokat egy pár napig (hétig). Hátha enyhül. Nagyon sok embernek van parabén allergiája, ezért nagyon sok kozmetikumból kivonták. Rájuk is van írva, hogy parabén-mentesek.


Vagy még gondolkozz azon, hogy nincs-e új mosószered.


Nem csípett össze semmi. Olyan gyógyszereket szedek, amiktől nem csípnek meg a szúnyogok. :) Még ők is összerázkódnak a szagomtól. :)


Aggódom, mert tök egyértelműen a pszichés állapotommal vannak összefüggésben a kiütések, ezért írtam ki a mentális egészség kategóriába.

2022. júl. 15. 20:15
 7/8 A kérdező kommentje:

6

Bocsiii, te saját magadra írtad, hogy téged csípett össze vmi. Igen, esetedben ez is lehetséges.

2022. júl. 15. 20:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez az én kérdésem volt. A helyzet egyre rosszabb... Folyamatosan jönnek elő az újabb és újabb kiütések.


EGÉSZEN biztos vagyok abban, hogy idegi alapon. És nem tudok velük mit kezdeni (azon kívül, hogy lenyugszom, az meg nyilván nem megy kevert fázisban).


Valakinek vmi mentő ötlete, hasonló tapasztalata??

2022. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!