Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rá fogok szokni?

Rá fogok szokni?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy rá szokhatok e az italra, ha minden hétvégén bulizok és iszok? Már rendesen pánikolok ezen. Édesapám sajnos alkoholista volt. Ezért félek, mert mi van ha hajlamos vagyok rá. 21 éves vagyok. Idén kezdtem el bulizgatni azelőtt sose jártam el.

2022. júl. 18. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Nem ezen fog múlni,az én családom apám oldaláról alkoholista volt. Kb.17 éves koromtól olyan 27-ig rengeteget buliztam,ittam is. Az a lényeg,hogy ne vigaszként vagy bánatra használd az ivást,mert tudod te is,hogy az nem megoldás. Ha szórakozol és csak akkor iszol akkor nem lesz gond. 27 évesen "untam meg/nőttem ki" a bulizós,ivós korszakot. Azóta nem ittam vagy csak max.családi összejövetelen egy pálinkát/fröccsöt, 3 éve pedig egy kortyot sem,mert családot akartam,jelenleg már 3 éves a fiam és eszemben sincs már inni vagy bulizni és nem is hiányzik. Ez most egy ilyen korszakod, leld benne örömödet de a pia maradjon meg csak a szórakozás örömére.
2022. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Ha mindennapos késztetést érzel arra, hogy igyál. És annak a hatását akarod csak érezni. Akkor esetleg, alkoholista leszel. De még talán akkor se.


Főleg nem attól leszel alkoholista, hogy bulikban jól érzed magad és iszol. Ettől senki nem lesz az.


Ismerek olyan is aki szabadnapos, akkor mindig fröccsözik.


Szóval NEM nem vagy alkoholista. Alkalmi fogyasztó vagy.

2022. júl. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2022. júl. 18. 14:24
 4/6 anonim ***** válasza:
25 az utóbbi időben én is ráparáztam, mert rengeteg buli volt, de olyankor mindig megnyugszom, mikor jön 1-2 esemény mentes hét és nem is gondolok a piára. Társasági ivó vagyok, egyedül soha nem piálnék. Persze ha nem is az alkoholizmus miatt, de ősztől tavaszig érdemes visszafogni, edzeni stb. Sok a feles kalória, nagyon hízlal.
2022. aug. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Uzolsó válaszolónak: köszönöm a válaszod. Már rájöttem én is hogy ez nem így működik. Én is elvagyok, akkor is ha kimarad hét. Főleg most suli van stb. így se idő nem lenne rá, de kedv se a hidegtől. Volt mikor persze rossz volt otthon ülni bulimetes héten. De már most a sok rohanásba jól esik otthon maradni pihizni. Néha van, hogy kedvem sincs bulihoz, vagy idő vagy pénz miatt nem megyek. Piát abszolút nem kívánom, hangulat kell hozzá meg csak buliba iszok ott se mindig és jól érzem magam anélkül is.
2022. szept. 9. 21:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Na latod! Semmi ok a pánikra. A lényeg, hogy legyen mi kitöltse az idődet (esetedben suli). Munkanélküliként magam kerestem az alkalmakat, most teljes állásban úgy kell győzködni, hogy menjek.
2022. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!