Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Biszex vagyok, és ahogy...

Biszex vagyok, és ahogy idősödöm, egyre jobban érzem azt, hogy ez egy abnormális állapot? (Hosszú lesz.)

Figyelt kérdés
Elmúltam 35, férfi vagyok. Szeretnék családot, gyerekeket, de biszex vagyok. Nem hiszek két biszex tartós kapcsolatában, hiszen életem során megtapasztaltam, hogy a biszexek (beleértve magamat is) önzőek, és nem tudnak (tudunk) tartósan egyik nemnél sem leragadni. A házassaghoz, gyerekekhez viszont stabilitás kell, ami bennem mivel biszex vagyok, nincs meg. Úgy érzem, ahogy idősödöm, egyre nagyobb hátrány a biszexségem, és tudom mert tapasztaltam, hogy egy heteró nő sem akar biszex férfit. Nemhogy családot egy biszexel. Egész életem során nem volt gondom azzal aki vagyok, de ahogy megy az idő, visszagondolok a sok-sok ázmeneti, érzelmileg semmit sem adó kalandomba, amikor jöhettek nők-férfiak is, akár egyszerre is. Öntelt voltam és büszke magamra, hogy kellek mindkét nemnek, de ahogy idősödöm, rájöttem ez a biszexek önámítása, mert valójában tartósan senkinek nem kellünk a megbizhatatlanságunk miatt. Kihasználtam a biszexualitásom, emögé bújva csaltam meg embereket, vagy amikor önbecsapásban voltam, őket okoltam amiatt, hogy nem értik meg hogy nem tehetek arról, hogy nő és férfi is kell. Elnézem a nálam idősebb biszexeket, és azt látom tini módján élnek: felelőtlen védekezés nélküli szex, sorozatos megcsalások, a biszexség mint önfelmentés, mások érzelmi és szexuális kihasználása, és az indok a biszexualitás, amin nem lehet változtatni. Az utóbbi egy-két évben elgondolkodtam azon, hogy valóban természetes-e a biszexualitás, vagy valójában legális mentális betegség, ami mindenféle erköocstelenség ellen felmentést ad. Hogy lesz beszexként gyerekem, családom, ha magam sem értem magamat, hogy mikor meddig kell nő és meddig férfi? Azt is észrevettem, hogy minden biszex az élet több területén is labilis, megbízhatatlan. Várjuk szinte követeljük az elfogadásunkat, de mi pedig a biszexség mögé bújva önbecsapásban élünk, hogy nem a mi hibánk, hogy mindenkit megcsalunk, mert a biszexség nem választás kérdése. Van itt rajtam kívül még biszex, aki idősebb, és ő is meghasonulva érzi magát?
2022. júl. 19. 11:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
Igen, hímringyó vagy. Ne bújj a szexualitásod mögé és ne vegyél egy kalap alá magaddal engem, mert én képes vagyok egy ember mellett megmaradni, és sosem csalnám meg a páromat. És még rengeteg biszexuális ember így van ezzel.
2022. júl. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hogyan csinálod azt, hogy képes vagy elfolytani a vágyaid az azonos nem iránt? Van csaladod, gyerekeid, a társad tudja hogy biszex vagy?
2022. júl. 19. 12:00
 3/13 A kérdező kommentje:
Mindig azt mondják, a vágyak elfolytása megbetegít. De ha vali biszex, az folytsa el a vágyait. Most akkor mit tegyen az aki biszexuális?
2022. júl. 19. 12:01
 4/13 anonim ***** válasza:
Eltitkolod a jövendőbeli párod elől? Pót apaság, nevelő szülőség?
2022. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha eltitkolom akkor nem vállalom magam, sosem leszek önazonos. Ha pedig elmondom, sosem lesz családom. A bistexualitás egy hatalmas csapda, de ez csak egy bozonyos kor után esik le a biszexeknek, akkor meg már késő. 35 felett úgy látom, mi beszexek mentálisan betegek vagyuk, saját magunkban sem bízunk, mert azt sem tudjuk mikor meddig kell nő, aztán ferfi, vagy fordítva. Ennek pedig egy mentálisan stabil ember sem akarja kitenni magát. Van pszichológus/pszichiáter aki kizárolag biszexuálisokra specializálódott? Találok ilyen orvost?
2022. júl. 19. 12:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Én mindig vonzónak találom mindkettőt. Nem folytom el a vágyaim, van egy párom, akit szeretek. Ennyi. Egy heteró férfi se dug meg minden nőt.

Párom tudja, hogy biszex vagyok. Nincs vele semmi baja.

2022. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os és hogyan nem folytod el a vágyaid? Csak a társaddal szexelsz? Ha igen akkor pedig bizony elfolytod.
2022. júl. 19. 12:51
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Hűségesnek lenni nem a vágyaim elfojtása.
2022. júl. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért van olyan érzésem, hogy a kérdező nem is biszex csak a biszexekről hitt sztereotípiákat hajtogatja, hogy kötekedjen?


Vagy pedig a biszexualitás mögé burkolózik, hogy ne kelljen felelősséget vállalni azért, hogy nem képes hűséges maradni?


Nekem rengeted biszex ismerősöm van, egyik se olyan, mint aminek leírod. Aki meg olyan, az poly kapcsolatban él és akkor megkapja mind a kettőt. Ennyi. Talán nézz magadba, hogy mi is a bajod pontosan.

2022. júl. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De biszex vagyok, és családra, gyerekre vágyom, de sosem lesz.
2022. júl. 19. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!