Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most kezdtem el leépíteni a...

Most kezdtem el leépíteni a régi kapcsolataimat, mit csináljak, hogy elviseljem a magányt?

Figyelt kérdés

A leépítés tudatos, mivel nem rég kezdtem el terápiára járni és kiderült, hogy az évek során nagyon sok beteg embert gyűjtöttem össze magam köré. Nem túlzok, hanem tényleg így van. Ezeket az egyoldalú kapcsolatokat, ahol mindig kihasználtak és csak akkor kerestek, amikor szükségük volt valamire, végre képes voltam leépíteni. Nem kerestem őket, és meglepő módon azóta sem beszéltem velük, mivel ők egy “hogy vagy?-ra” sem méltattak.

Jelenleg viszont nincs senkim, és nyilván időbe telik kiépíteni új barátságokat.

A pszichológusom azt mondta, hogy abból is látni, milyen súlyos volt a helyzetem, hogy nem maradt egy barát sem, akire számítani tudnék. A legtöbbjük nem azért volt toxikus, mert a Kiskegyedben azt olvastam, hanem mert drogoztak, ittak, különböző személyiségzavarokban szenvedtek (nem volt tabu, hogy rendszeresen látogatták a pszichiátert, kettő közülük bekerült a zártosztályra is).

Már az is nagy lépés volt, hogy felismertem, hogy mi volt a rossz és próbálok változtatni rajta. Ez a lépés viszont kegyetlenül nehéz, mert magamra maradtam, konkrétan zéró kapcsolatom van. Sokan szerintem pont azért nem lépnek ki az ilyen kapcsolatokból, mert pont ettől a magánytól félnek, amit most épp én is átélek. De én arra a következtetésre jutottam, hogy még ez is jobb.


Szerintetek mennyi ideig fog tartani ez az újraépítés? Mennyi időbe fog telni, mire normális kapcsolatokat kezdek el kialakítani? Hiányzik a jó társaság és nagyobb igényem van normális emberek között lenni.


2022. júl. 20. 05:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jobb elviselni a magányt, mint a színt játszott hazug embereket.
2022. júl. 20. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%
Évekbe fog telni. A helyedben nem radíroznék egyből mindenkit, már csak azért sem, mert nem azonosítottad magadban, hogy mért az ő társaságukat kerested. Így várhatóan meg fogod ismételni a hibáidat és újra toxikus kapcsolataid lesznek.
2022. júl. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Komolyan pszichológusra volt szükség ahhoz, hogy rájöjj, ezektől az emberektől meg kell szabadulni? :D Amúgy madarat tolláról, embert barátjáról. Ha minden barátod ilyen volt, az téged is minősít!
2022. júl. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
#3 nem kell rögtön ilyen sarkítva ítélkezni. Lelki oka lehet, hogy miért őket választotta, de tanulhat a hibájából és változtathat. Pont ezen az úton indult el. Egyáltalán nem ritka, párkapcsolati téren sem, hogy valaki rendre hülyéket szed össze, mert nem ismeri fel a tendenciát és az okokat.
2022. júl. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!