Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet várni egy olyan...

Mit lehet várni egy olyan baráttól, aki panaszkodik a régi/elvesztett barátaira/kapcsolataira? Olyantól, aki néha túl negatív?

Figyelt kérdés

Nem mintha olyan sokat jelenthetne neki a múlt, de olyan pesszimista figura, aki a múltbéli csalódásai miatt a jelenlévő kapcsolatait nem tudja (igazán) értékelni. Pl. Azonkra panaszkodik, akik nem állnak mellette/nem figyelnek rá, közben mintha figyelmen kívül hagyná azokat, akik igen. Ez valami depressziósoknál berögzült mentalitás? Javulthat az idő folyamán? Rendes barátai vannak, de megtalálja bennük a szálkát és a múltban/önsajnálatában van megrekedve.

Alapjábavéve nem szeretem a negatív embereket egyértelműen, de kár érte, mert jófej másképp, saját bevallása szerint bipoláris zavara van, meg depressziós is.

Ismersz ilyen embereket?


2017. nov. 11. 16:09
 1/3 DorciAti válasza:
100%
Szia! Nekem volt ilyen párom egy évig. Mintha róla irnál. Neki plusszban volt skizoaffektiv zavara is. Nagyon szerettem, jó ember volt, de sajnos nem tud más lenni. Nem tudnak boldogok lenni hosszú távon és idővel a körülötte lévő embereket is felemészti. Én kiléptem, nehezen.
2017. nov. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Nekem volt egy hihetetlen negativ felfogasu pesszimista baratnom. Egy hetig dult a szerelem aztan egy honapig szenvedtem azzal, hogy nem akarom dobni de mar a tokom tele van azzal hogy csak rinyal es nem valtpztat semmit. Hiaba segitek neki o akkor is csak panaszkodni szeretett. Orulok hogy szakitottunk. Baratnak jo, de annal tobbnek mar nem, mert engem is lehuzott ( rossz kedvem volt ). Szerintem dobd, nem kell a pesszimizmus az ember eletebe!!!!!
2017. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Átérzem a helyzetet, mert az én barátom is ellenkezõ-nem, kicsit nem is a barátom, hanem szóváteszi, hogy akar valami komolyabbat.

Nem tudom, mi baja, de a legzavaróbb, amikor kételkedik bennem, és azt hiszi nem szeretem, mert nem figyelek eleget rá (ami nem igaz), de fárasztó a hozzáállása, meg sokat vár el.

2017. nov. 23. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!