Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentálisan beteg vagyok,...

Mentálisan beteg vagyok, szerintetek ez milyen betegségre utal?

Figyelt kérdés

Régen anorexiás voltam, szerencsére sikerült mondhat i kigyogyulnom olyan tekintetben, hogy már nem szeretnék fogyni, egészséges vagyok testsúly tekintetében, nem látom magam kövérnek.

Nahde...

Furcsa szabályaim vannak, pl. napi 3* étkezés és ezt mindig ugyanabban az időpontban, tehát reggeli pl. mindig reggel 8 stb és az is, hogy melyik étkezés hány kalória.


Ha nem így csinálom, az agyam panikolni kezd egy kicsit, de utána tulelem, de ha magamtól eszek (esetek 98%)akkor így van, ha jönnek hozzánk stb akkor alkalmazkodom. Azért számolok kcalt mert így tudom, hogy eszek eleget, én ösztönösen sajnos képtelen vagyok enni, próbáltam, és fogytam tőle, így tudom, mennyit és mikor kell egyek.

Ez amit most leirtam, szerintetek mennyire gond? Baj, ha így fogok a jövőben is étkezni?



2022. júl. 20. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem gond, jóndolog a rendszeresség. Ha csak ennyi "baj" van veled az frankó.
2022. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég találkoztam ezzel a fogalommal, épp itt gyakorin, hogy orthorexia.

[link]


Talán egy enyhe változata van neked.

Lelki háttér az ilyen evés betegségeknél (anorexia, orthorexia) hogy úgy érzi tudat alatt az illető, legalább ezt a területét az életének teljesen kontrollálni, uralni tudja. Más életterület problémái vezetnek ide.

2022. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ez gyakori jelenség, hogy az egyik mentális bajból való kievickélés után lesz egy másik "vesszőparipa".

MAga a rendszeresség nem gond - ott kezdődik a baj, ha mondjuk valami miatt kiesel ebből a fix időszabályból, és ez frusztrációt okoz neked.

2022. júl. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Kényszerbetegség. Lehet, hogy az anorexiából mint tünetből kigyógyultál, de a szorongásodban tünetváltás következett be ahelyett, vagyis valójában nem gyógyultál meg. De ez már sokkal jobb, mert nem veszélyezteted az életedet. Vissza kell menni ahhoz a pszichológushoz/pszichiáterhez, aki kezelt, mert még nem vagy készen. Semmilyen kényszeresség nem egészséges.
2022. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tényleg úgy érzem, hogy legalább valamit kontrollálni tudok. Ezellen lehet valamit kezdeni?
2022. júl. 20. 13:52
 6/15 anonim ***** válasza:
Erre való a pszichológus. Nem házilagosan kell betegséget kezelni. A betegségedre ok volt, és az még nem múlt el. A családot is bevonták a kezelésedbe?
2022. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A pszichológus nálunk (családdal) inkább rontott a helyzeten. Később azt mondták, már nem kell járjak.
2022. júl. 20. 13:55
 8/15 anonim ***** válasza:
Azt hogy érted, hogy rontott a helyzeten? Az elején lehet rosszabb, mert a felszínre törnek nyíltan az addig a mélyben tartott trutyik, nyílttá válik a konfliktus, de aztán egy jó szakember segít azt elsimítani. Persze, ha erre alkalmatlan emberek is részei a családnak, akkor ez nem fog menni, és akkor marad az egyéni terápia, hogy ezt a helyzetet hogy lehet kezelni. Lehet, hogy nem volt jó a szakember, illetve a sorbanállás miatt túl akartak rajtatok adni. De vissza kéne menni, akár egy másik szakemberhez. Milyen a családi helyzet nálatok?
2022. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Azóta elváltak a szüleim, megromlott a kapcsolat és én most fogok "kirepülni".

Én őszintén nem éreztem hasznát, feladatok voltak de elég semmitmondó és csak jegyzeteltek de utána nem mondtak semmit. De ez kB. 5 éve volt.

2022. júl. 20. 14:11
 10/15 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy min változtassak és hogyan, mert amikor próbáltam az intuitív etkezést, akkor nem jártam sosem sikerrel.
2022. júl. 20. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!