Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fobiam van valószínű...

Szociális fobiam van valószínű, olvastam több önismereti könyvet , kiveseztem a témát, azokba a helyzetekbe amitől felek tudatosan bele megyek, de a szorongas legközelebb megint elő jön, szerintetek mit tegyek? A többi lent

Figyelt kérdés
Tüneteim; heves szivdobogas, remegés, változik a hangom ugrál , gyerek korom óta szorongok, szigorú tanárok, mióta volt egy munkahelyem amit otthagytam fel évig piszkaltak nevettek rajtam, azóta vannak ezek az erősebb tünetek , párom se volt , a szüleim gyerek korom óta mindent elintézték helyettem, ezt alá irom, apám is szorongo típus részben. 21f
2022. júl. 20. 16:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha sok könyvet olvastál is, ezek a szorongások azon a szinten nem múlnak el (Vagyis olvasással, tanulással) Picit segítenek a tudatos rálátásban, de te magad is érzed, hagy ez nem az igazi. El kell menni terápiába, és az lesz az igazi segítség. Másképp nem megy.
2022. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a munkaképességedet lerontja ez, akkor gyógyszeres kezelést érdemes megpróbálni. Nekem megszüntette a szorongásomat a Citalopram (SSRI típusú gyógyszer).

Viszont van a gyógyszer szedésnek negatív oldala: fáradékonyabbá tesz, szexuális életet tönkreteheti (sőt van akinél maradandó hatása van), közönyössé tesz. Viszont tényleg nem parázol. Ha teljesen tönkreteszi az életed és az önálló cselekvőképességedet, megfontolandó a gyógyszer. A cukorbetegek is szedik a gyógyszerüket, az idegileg gyengébbeknek ugyanúgy nem szégyen.

2022. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem rontja le a munkakepessegem, amit eszre vettem kb 1honapig volt hobbi munkám amit minden nap csinaltam szinte estig, annyira tűzbe hozott hogy akkor abba az 1honapba nem volt semmi problémám mintha kicseréltek volna alig stresszeltem , így hogy semmit nem csinálok egyre rosszabb. 2.válaszoló a gyógyszer elhagyása után nem volt visszaesés?
2022. júl. 20. 18:49
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 Munkaképesség alatt azt értem, hogy meg tudjál maradni emberek közt a munkahelyen, ne kelljen felrúgni a munkahelyed 3 hónap után, mert nem bírod a pszichés megterhelést amit a szocfób okoz. Egy szerencsés munkahely típus, ahol önállóan kell dolgoznod és nem vagy összezárva kis helyre másokkal 8 órában az jó lehetne.


10 éve szedem a Citalopramot, teljesen megszünteti a szorongást pl. utcán, városban közlekedve (ami nekem gondot okozott). Pszichoszomatikus tünetem is volt (puffadás), ami elég kellemetlen munkahelyen. Azt is elmulasztotta.

Ami miatt most a letétel mellett döntöttem, hogy azt olvastam, a csontokat bontja, megnő a törésveszély. Nem szeretnék később combnyaktörést, tolószéket.


Próbáltam letenni korábban párszor, de visszatértek a tünetek, így visszatértem a gyógyszerhez. Köztudottan nem könnyű leállni egy SSRI-ről.

Olvastam hogy az l-triptofán csökkentheti az elhagyás mellékhatásait, úgyhogy most azt szedek reggel-este 1000 mg-ot. Ezúttal egyik napról a másikra tettem le és nem szándékozom visszatérni (csontok miatt). 6. napja nem szedem és tűrhető az állapotom.


Rájöttem, hogy étrendileg komolyan meg lehet támogatni az idegrendszert:

D+K csepp, omega 3 kapszula, ezt napi szinten szedek (C vitamin az alap persze). Magnézium biszglicinátot 1-2 naponta. B vitaminos gumimacis vitamint 2-3 alkalommal per hét. Azt azért nem minden nap mert éhessé tesz. Vannak jó természetes B vitamin források: sörélesztő pehely (a gluténmentes változat igazán finom) pl. komplexen tartalmazza. Nemrég olvastam, hogy a kefír is nagyon jó az idegekre (beleket rendberakja így hat). Stb.


Olyan munkaköröm van, hogy önálló szobám, munkaterem van, és nem kell összedolgoznom többiekkel.


Beszereztem CBD olajat (Meliora 10%), még ennek adok egy esélyt, a csontképződésre is jól hat állítólag és esélyesen az idegekre is.


Szerintem csak vészhelyzeti esetben veszek be nyugtatót a jövőben (ezt néztem ki a célra: Wörishofner nervenflege tabi), hiszen az SSRI-m eddigi jótékony hatásáról le kell mondjak.


Nekem eddig megérte szedni de, van pár komoly mellékhatása:

- szexuális diszfunkció okozása (mely elhagyás után is megmaradhat), engem nem érint mondjuk mert nincs párom

- fáradékonyság (délután is sokszor ittam egy kávét mert semmire se voltam alkalmas munkaidő után)

- közömbösség, a személyiség átalakítása

Erről készült is egy dok film, hogy horror dolgokat tudnak művelni az antidepi szedők, az indifferencia miatt

Letters form generation rX


Egy atomerőmű értékű erőforrás számomra, ami miatt viszont a nehézségeim ellenére stressztűrő vagyok, állom az élet nehézségeit, kihívásait, az a hitem (keresztény). Valóban működik a zsoltáríró receptje: "ha Isten segít, a kőfalon is átugrom"

2022. júl. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Itt jok a feltételek számomra, így igen de egy zsúfolt új munkahelyen nem biztos, én is szedem a vitaminokat, és cbd olajat is, nalam az a probléma hogy szembenezek a szorongassal de visszatér, kevés az onbizalmam is, úgy vagyok vele ebből magam kell kijöjjek, egy kívülálló vagy egy pszichológus is csak utat mutat, szerintem. A nyugtatót próbáltam használ, de nem akartam rászokni
2022. júl. 20. 21:40
 6/9 anonim ***** válasza:

A CBD olajjal mi a tapasztalatod? Olvastam róla, hogy időnként szünetet kell tartani vele, mert hozzászokik a szervezet, és így vissza lehet érzékenyíteni, ha szünetet tartassz.


Így hogy leteszem az SSRI-t más módszer után kell nézni nekem is.

Ami szóba jöhet szerintem:

- önhipnózis

- neurofeedback

- meditáció


A pszichológus szerintem ezen nem tud segíteni, csak max. azzal, ha átbeszélitek, milyen gondolati sémák, milyen háttérgondolataid vannak, amikor előjön a szorongás, és hogy azoknak mi lehet az eredete.

De ezt te magad is feltárhatod, tudatosíthatod, pl. ha leírod ezeket magadról, naplót vezetsz.

Fentieket lehet megpróbálni, ha lesz valami eredménye megírom neked.

2022. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fresh news


Közben elhagytam az L-triptofánt, mert kiütésem lett tőle az orrtőben. Volt régebben periorális dermatitisem munkaköri kemikáliás ártalom miatt, ehhez hasonló volt.


Az önhipnózisról vettem ki könyveket könyvtárból, elég ezós téma, úgyhogy azt elvetem.


Neurofeedbacket megkérdeztem 5500 Ft/alkalom és kb. 30-40 alkalom kellene szorongáscsökkentési célra. Lehet kipróbálom.


Amit még találtam: l-theanine (zöld teából egy aminosav)


[link]


A calming effect is usually noted within 30 to 40 minutes after L-theanine is taken at a dose of 50 to 200mg, and typically lasts 8 to 10 hours. Moderate anxiety symptoms often improve with a regimen of 200mg once or twice daily. More severe anxiety symptoms may require doses up to 600mg to 800mg daily taken in increments of 100mg to 200mg spaced over the day.

2022. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A cbd/olajat kb 1honapja használom, főleg az első napokba sokkal nyugodtabb voltam, elméletileg nagyon sok mindenre jó, és minden emberre máshogy hat, egy próbát megér. Amúgy neked mik a tuneteid? Hasonlóak mint nekem?
2022. júl. 23. 23:10
 9/9 anonim ***** válasza:
#4-ben leírtam
2022. júl. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!