Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 milligrammnyi Frontin után,...

2 milligrammnyi Frontin után, amit délután 14.00kor vettem be, megvárjam, hogy 24 óra elteljen mire a normál 1 szemet bevehetem? Úgy tudom, 11 óra 40 perc a felezési idő, na most ez holnap d.u. 14 órára kétszer is lefeleződne, de az még mindig 0,5mg.

Figyelt kérdés

Reggel 6-kor szoktam bevenni az első szemet, de azt holnap kihagyom. Attól félek, hogy ha 0,5 mg-ra - ami holnap délutánra lesz a véremben - beveszek egy szemet, akkor az megdobja a toleranciaszintemet és a 0,5 mg már nem lesz elég a jövőben.


Mit tegyek? Legszívesebben dobnám az egész holnapi napot olyan értelemben, hogy nem vennék be egy szemet sem, de ezt már próbáltam egy párszor, hogy két napokra ejtettem a bogyókat (Frontin + hangulatjavítók), de a harmadik napon már kutyául voltam.



#nyugtató #Frontin #tolerancia #Hangulatjavítók
2022. júl. 23. 20:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#9


Szerintem tud róla, bár már több, mint két éve nem találkoztunk, az asszisztensével szoktam telefonon beszélni, amikor felhívom gyógyszerért. Amúgy azt nem igazán értem, hogy depresszióra miért nyugtatót írt fel, miért nem kifejezetten valami antidepresszánst, pl.: Prozacot. Vagy azok szorongás ellen nem jók?


Egyébként reggel nem vettem be a gyógyszert, megvártam a 14.00-át azért az egy szemért.

2022. júl. 24. 17:44
 12/15 A kérdező kommentje:

Az előttem lévő válaszoló megválaszolta a kérdésem a szorongás vs antidepresszánsok viszonyáról. :)


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2022. júl. 24. 17:50
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha nem lát, nem beszélsz vele, akkor nem tudom, hogy honnnan tudhatná, hogy esetenként többet is beveszel.


Ezt én sem értem. Antidepi is jó lehet szorongásra, de nem mindig elég a hatása. Jobb, ha vki megpróbálja szedni, ha nem eléggé hat, akkor is kisebb adag nyugtató elég lehet.


Spitominnal kombinálható. Az is csak hetek alatt hat, mint az antidepi, de nem okoz függőséget. Ez szorongásoldó.


Atarax is jó lehet szorongásra. Bevétel után 1 óra alatt hat. Ez sem okoz függőséget.

2022. júl. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jobb lenne beszélni vele, felvetni neki az antidepis elképzelést.


Sok orvos ad kis adag antipszichotikumot is, azok erős hatásúak szorongásra. Ki lehet kerülni vele a nyugtató szedést.

2022. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

#13


A munkahely miatt nem találkoztam vele két és fél éve, na meg ott volt még a járvány, ami miatt nem is volt betegfogadás, tehát semmiképpen sem tudtam volna elmenni hozzá. Előtte egy darabig munkanélküli voltam, akkor minden hónapban találkoztunk egyszer.


Amit írtam, hogy ,,szerintem tud róla", azt arra értettem, hogy valószínűleg tudja, hogy szedem még a gyógyszereket, nem arra, hogy néha előfordult, hogy megemeltem az általa felírt adagot.


Még egyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát, segítségét! :)

2022. júl. 26. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!