Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Hogyan lépjek ki...

Krómgyűrű kérdése:

Mit tegyek? Hogyan lépjek ki ebből a lelki roncs személyiségemből, világlátásból? 22/F

Figyelt kérdés

Szóval Budapesten dolgozom hétköznap, hétvégére mindig hazajárok vidékre.

Irodában dolgozom már 2 éve, de kezdek belefásulni, beleunni, már kezdek betelni a sok pörgéssel, valamint mostanában elég sok stressz is ért.


Mindig hazajárok. Szüleimmel és 2 öcsémmel élek itt egy nagy kertes házban.

Sok a ház körüli munka, ráadásul mi tartjuk rendben nagymamám portáját is és e mellett még van egy kis földünk, amit művelünk.


Azonban ez idő tájt Apámmal mintha egyre nehezebb lenne az együtt élés. Próbálok neki segíteni amiben lehet, de ha véletlenül már változtatok a hangsúlyomon, akkor már kifakad és én vagyok a hasztalan, hálátlan bunkó.

Régebben (mostanában ritkán) sokat veszekedtek Anyámmal.


Szeptemberben nagyobbik öcsém egyetemre fog járni, szintén csak hétvégén fog hazajárni. Legkisebb öcsém pedig lassan érettségizik, sokat kell majd tanulnia.

Apám jóformán egyedül fog foglalkozni 3 portával, plusz még jár dolgozni is. Nem fogja bírni szerintem.

Szívesen segítek neki, szeretek is foglalkozni a földekkel, de ha továbbra is így, ilyen hangulatingadozásos viselkedés lesz rajta úrrá, nagyon nehéz lesz.

Szeretem a szüleim, a testvéreim, de tudom, hogy Apám kikészült az elmúlt 10 évben lelkileg és mentálisan. Próbálok együttérző lenni vele, de az a baj, hogy én is könnyen elvesztem a fejem.


Most rengeteg minden jár a fejemben.

Én is érzem magamon, hogy nem vagyok normális, kilógok a sorból.

Ritkán, esténként öngyilkosságon gondolkodok. Pedig semmi okom nem lenne rá, de nehéz, feszültséggel teli az itthoni lét.


Budapesten szállón élek, konkrétan egy egérlyukban. Jelenlegi megtakarításom nem elegendő ahhoz, lakást vagy házat vásároljak, bérelni nem szeretnék.


Visszatérve Apámra. Ha otthon rendet rakok, felseprek vagy akármi, Apám összejárkálja a kinti cipővel, rászólok, hogy vegye le, akkor neki áll feljebb, hogy úgy is minden nap lehetne takarítani.

Ha szólok neki, hogy használjon tányért a szendvicshez és ne morzsáljon a szőnyegre, akkor fogja és asztalhoz dobja a szendvicset, rágyújt a cigire és kimegy. Persze én vagyok a hibás és a bunkó.

Én lehet már nem bírom.


Két tűz között vagyok:

Szeretnék otthon lenni, minden nap hazajárni munkából, foglalkozni a kerttel és a földdel.


Azonban nem szeretnék minden egyes nap így élni, mint ahogy fentebb leírtam, mert félek, hogy a végén még megbolondulok. Sőt, lehet már az vagyok.


Nem mellesleg barátaim nincsenek, különösebb hobbijaim nincsenek az olvasáson és motorozáson kívül, amit nem igazán lehet társaságban csinálni. Egész gyermekkoromat egy burokban töltöttem, a szüleim féltettek minden újtól. Emiatt zárkózott, csendes, alamuszi gyerek voltam, ami nagyon megnehezítette a barát keresést.

Vélhetően ez is hozzátesz a jelenlegi helyzetemhez.


A munkámat tekintve sokkal jobban végeznék nyugodtabb munkát, ami közel van a lakóhelyemhez.

Szívem szerint otthagynám Budapestet, de nehéz a döntés, mivel külön költözni még nem tudok.



2022. júl. 23. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Olvasásos hobbihoz ajánlom a moly.-hu könyvesoldalt, sok jó ember van ott :).
2022. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Kamu.
2022. júl. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Ebből mit szeretnél kihozni?

Eleve nem értem, hogy irodai munkából miért szállón élsz, ha meg igen, miért nincs megtakarításod.

Otthon meg nem apád cipőhasználata érdekelhetne, vagy a morzsálás, hanem a kert, földművelés, és nem feltétlenül otthoni körülmények között.

Erre nem tudom mi a megoldás, de inkább a tanulásban keresd!

2022. júl. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
3, tanulásnak mi köze ezekhez?
2022. júl. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Tehát ha jól értem, belefásultál az irodai munkádba. Szállón élsz, mert nem akarsz albérletre kiadni, mivel hétvégére haza utazol a szülőházadba,ahol apád idegesítően viselkedik, mert ő már kiégett.

Jó gyerek módjára besegítesz otthon, emiatt nincs magán életed, barátok stb.

Úgy értelmezem, hogy te két felé szeretnél szakadni, segíteni akarsz a szüleidnek, de közben magán életet és nyugalmat is. Megértem, hogy fárasztó haza utazni minden hétvégén, amikor éppen ki kéne ereszteni a gőzt a heti monoton munka után. Én suli miatt voltam kollégiumban és két hetente jártam haza, de akkor se ennyi mennyiségű munkát varrtak a nyakamba mint neked. Persze én is be segítettem ahol tudtam. Begyújtottam a kályhába, mostam, főzésbe besegítettem stb. Viszont az, hogy ti ennyire túl vállaljátok magatokat, együtt a család és lassan ott tartotok, hogy apád fogja mind ezt csinálni mikor nektek is nehéz együtt közösen és munka mellett fogja, tehát ő is ugyan azt érzi kint amit te. Beszélni kéne közösen egy családi kupak tanács kéne, ahol megbeszéltek milyen terhek vannak és abból lehetőség szerint lecsípni kicsit. Akár ismerősöktől, csaladbarátoktól segítségért kérni a föld műveléshez, mamád portáját rendben tartani stb.. Szerintem, ha együtt belátjátok, hohy ez túl sok egy embernek, de a családnak is akkor már alakulni fog.

2022. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a tippet! :) Megfogom nézni.


#2: Nem kamu.


#3: Ne egy munkás szállót képzelj el. Lakhatást biztosít a cég ún. szolgálati férőhelyeken.


#4: Én sem értem.


#5: Nem mondasz butaságot, tényleg meg kell beszélni ezt a családdal, hogy hogyan tovább.

2022. júl. 25. 08:20
 7/7 anonim válasza:
45%
Miért nem költözöl mamádnál és tartod rendben a portát csak te? Így nem kell apukád folyamatosan elviseld,mégis a közelben leszel. Ezzel neki 1el kevesebb lesz és te is nyugodtabb leszel. Esetleg egy közelebbi munkát is kereshetnél és barátokat is.
2022. júl. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!