Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián tudnak ebben...

Pszichiátrián tudnak ebben segíteni? Altatóval alszom, kávéval kelek, felborult a napirendem, kimerültnek érzem magam.

Figyelt kérdés

2022. júl. 24. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Igen
2022. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Melatonint probaltad mar?
2022. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Mire gondolsz?Elvonó az altató függőség miatt?Igen,abban tudnak segíteni vagy addiktológia is van ott ha jól tudom de nem vagyok orvos.

Igen,mielőbb szokj le az altatóról mert egy idő után nem lesz elég hanem kell mellé kiegészítés hogy érjen is valamit vagy 2-3 tabletta lesz az alap hogy el tudj aludni.Kávéval kelsz?Az nem baj,én is azzal ébredek,ez nem egy probléma.A napirend felborulása viszont tipikus altató függő tünet mert nehezen ébredsz vagy tovább alszol ha lehet és ezáltal kipihentnek érzed magad hanem egyre fáradtabbnak.Ez az altató egyik nagyon rossz hatása.Rosszullét nincs?Úgy értem szédülés és társai?

2022. júl. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
nem kipihentnek
2022. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ehhez be is kell feküdni?

Ha nem veszem be egyáltalán nem tudok aludni. De van szédülés és szorongás is.

2022. júl. 24. 18:41
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem kérdezd meg a háziorvosodat hogy ilyenkor mi a teendő.100% hogy az altató okozza a szédülést is és a szorongást is.Tapasztalatból mondom sajnos.Sbo is lett belőle mikor már annyira rosszul voltam.

Tudom hogy ha nem veszed be nem tudsz aludni ezért is annyira ördögi kör ez.Fejfájás is gyakori a benzo altatóknál és persze a gyengeség érzet tehát izomerő nem sok van.Szorongás is gyakori főleg mikor elkezd fogyni a doboz tabletta ugye.Nem tudom ki a bánat pontozta le az összes választ de ha ennyire okos akkor írja meg ő mi a megoldás ha ennyire unatkozik a pcsája:D Agyhalott barom

2022. júl. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Te miért kerültél sbo-ra?

Nekem nem kell emelni az adagot, viszont ha nem szedném sokkal rosszabbul lennék.

2022. júl. 25. 13:26
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Azért kerültem be mert nem tudtam sehova se menni mert annyira szédültem és dobogott szívem hogy azt hittem meghalok és remegtem meg hasonló csodás neurológiai panaszaim voltak.De a legdurvább ez a szédülés és gyengeségérzet volt.Még nem kell emelni az adagodat de el fog jönni az az idő mikor már nem lesz elég 1-2 tabletta vagy kell mellé kiegészítés gyanánt Xanax vagy Frontin.Én a helyedben nem várnám meg míg ide jutok.Szintén a tapasztalat mondatja ezt velem.Persze neurológus írta fel mind a Xanaxot mind a Frontint és megsúgom az sbo-n is Frontin+Magnézium kombót kaptam de pár óra elteltével viszont teljesen jól lettem de nem kéne ide kerüljön ez ember ha leállna ezekkel a dolgokkal.

Nem lennél rosszabbul ha nem szednéd,ezt hiszi minden gyógyszer függő(én is ezt hittem 4 éve)és ezzel eteti magát hogy rosszabb volna ha nem szedné pedig épp az ellenkezője igaz.Fokozatosan próbáld letenni a gyógyszert úgy hogy felezed az adagot majd negyedeled és így tovább de ez hónapok alatt fog sikerülni mert nem szabad hirtelen megvonni vagy akkor valóban nagyon rosszul leszel.Nekem úgy sikerült leszoknom hogy babát akartunk a párommal és az orvos írt fel Progeszteron készítményt mert az rásegít a sikeres fogantatásra de persze nem mindegy mikor veszi be az ember.Nem is ez a lényeg hanem az hogy nagyon álmos lettem tőle és altató,nyugtató el tudtam aludni míg szedtem a progit.Ez volt 2 hét kb.Azután jöttek az elvonási tünetek mint izzadás,szorongás,remegés és társai de vettem Pharma Nord Bio melatonint és nem adtam fel hanem minden este bevettem belőle 2 db-ot és nagy nehezen de sikerült aludnom tőle.Még 2 hét eltelt majd már egyre jobb lett a közérzetem és szedtem tovább a Bio melatonint míg egyszer csak arra eszméltem hogy már nem is kell.De te a háziorvosoddal beszéld meg mert tud segíteni biztos a leszokásban mert muszáj lesz vagy ilyen rossz dolgokat fogsz megélni mint én.

2022. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
altató,nyugtató nélkül akart lenni
2022. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!