Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erőszakkal bevihetik pszichiát...

Erőszakkal bevihetik pszichiátriára?

Figyelt kérdés
Ha egy felnőttkorú, kórosan sovány huszonéves nő anorexiával küzd és tisztában van a betegségével, de megtagad mindenféle kezelést, akkor lehet valamit tenni? A hozzátartozók elérhetik, hogy zárt osztályra kerüljön vagy megszondáztathassák erőszakkal?

2022. júl. 23. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerencsére nem!


Nem kevésbé lenne abnormális, mint az, amit a nő tesz magával!

2022. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
93%
Felnőtt korút nem, viszont egy gyereket igen
2022. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
74%
A hozzátartozók kérhetik (ha van egy kis eszük, akkor kérik) a gondnokság alá helyezésed, mivel veszélyes vagy önmagadra nézve. Ha ezt elrendelik, akkor kb annyi mozgástered lesz, mint egy kiskorúnak. Ebben az esetben hozzátartozói intézkedéssel bevihetnek a kórházba is.
2022. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem, emiatt nem kerülhet sem zárt, sem nyílt osztályra. Viszont le fognak állni a szervei és elég csúnya halála lesz.
2022. júl. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem ennyire egyszerű a válasz a kérdésre, mint az eddigi válaszolók gondolják. Az OMSZ nagy valószínűséggel elvinné magával, ugyanis ha közveszélyesnek nem is közveszélyes, önveszélyesnek önveszélyes saját magára, márpedig ilyenkor ha kell, rendőri kísérettel, de igenis beviszik, nem hagyhatják a helyszínen. Aztán majd a zárton a bírói szemlének, a bírót segítő igazságügyi elme-szakértőnek van joga eldönteni ténylegesen, hogy indokolt e a zárt osztályon tartani, vagy pedig szabadon bocsátandó. Diplomás orvos lévén természetesen az egyetem alatt nem csak zárt osztályon, hanem konkrét bírós-igazságügyi elmeszakértős szemlén is jártam a szigorlóévi elmegyógyászat szakmai gyakorlatomon, úgyhogy élőben is láttam ilyet (pont anorexiás ott mondjuk nem volt, de a szabályok szempontjából ez egykutya)
2022. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. júl. 24. 09:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy mennyire sovány. Pár kg-al normál súly alatt nem hiszem, hogy bent tartják.


Én az utóbbi pár évet leszámítva gyerekkorom óta jóval normál súly alatt voltam, étvágytalanság miatt.


Felnőttként 58 kg-tól kezdődim a magasságomhoz illő normál súpy. 52 kg körül voltam többnyire. Tápszerrel tudtam 55-56 kg-ra felmenni, de nem tartósan.


Súlyos depressziósan mentem le 45 kg körülire. Kértem pszichiáter, háziorvos segítségét is. Kórházba utaltak (nrm étvagytalanság miatt, hanem érzelmi labilitással, slvászavarral). Kaptsm napi 1 szem 0,5 mg-os Rivotrilt. Semmi mást. 47 kilósan jöttem ki, fogytam tovább...


Semmilyen segítséget nem adtak hízáshoz. Később ambulánsan kaptam antipszichotikumot, azzal sokat híztam az étvágyfokozó mellékhatása miatt.

2022. júl. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

De, bevihetik. Ne beszéljetek hulyeseget.

Elmúltam 18, bevittek, akaratom ellenére. Honapokat voltam bent, bíróság elrendeli ilyenkor a kenyyzergyogykezelest. Nem jo buli.

2022. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!