Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A hipnagóg hallucináció...

A hipnagóg hallucináció gyógyítható?

Figyelt kérdés

Már pár éve szinte mindennap előfordul ez, alig bírok elaludni.

Ha gyógyítható hova fordulhatnék vele?


2022. júl. 26. 11:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, hátha tud rá mondani valamit.
2022. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"A hipnagógia az ébrenlétből az alvásba való átmenet állapota, amikor az elme még keresi a racionális magyarázatot a különféle érzéki benyomásokra. Ezt az állapotot az ébrenlétbe való átmenetkor a hipnopompika állapota követi, amikor az elme a valóság tudatára ébred. Ezek a szavak a görögből származnak: hüpnosz álom, agōgosz vezető, indukáló; pompe az adás módja.


A hipnagógia szót Dr Andreas Mavromatis alkotta meg egy 1983-ban megjelent értekezésében,[1] de melléknévi formában már az 1800-as években megalkotta őket Alfred Maury és Frederic Myers.[2][3] Dr Mavromatis a hipnagóg szót az álomba vezető, és a hipnopóm szót az álomból kivezető értelemben használta.[4]


Ezekben a tudatállapotokban jelentkezhetnek hallucinációk, alvási bénulás, vagy tudatossá válhat az álom.


A hipnagógia szót sokszor csak az elalvás előtti állapotra használják, és az ébrenlétbe való átmenetet hipnopompikának nevezik Frederic Myers nyomán.[5] De használják mind az elalvást, mint a felébredést megelőző állapotokra is; Havelock Ellis még azt is megkérdőjelezte, hogy szükség van-e egyáltalán különböző szavakra ezzel kapcsolatban.[6] A gyakorlatban a két állapot nem is nagyon különböztethető meg egymástól, és mindkettőben előfordulhatnak ugyanazok a jelenségek. A cikkben ebben az általánosabb jelentésben használjuk, ha másként nem jelezzük.


[link]


Hú, ezt a szócikket hányszor megkerestem és elolvastam!


De soha nem tűnt fel, hogy ilyenkor (ébrenlétből alvásba, alvásból ébrenlétbe menetelkor) hallucinációk jelentkezhetnek.


Nekem egész életemben egyszer-kétszer volt szerencsém megtapasztalni ezt az állapotot (vki pont akkor ébresztett fel, amikor elaludtam ill. felébredtem) és egészen hihetetlenül érdekes, lenyűgöző, nem evilági képeket láttam, de azok álomszerűek voltak, nem hallucinációk.


Elképzelni nem tudom, hogy kihez lehet a te problémáddal fordulni, talán egy hipnoterápiában jártas SZAKEMBERHEZ. Ilyen nagyon kevés van Magyarországon.

2022. júl. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!