Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris személyiségzavarban...

Bipoláris személyiségzavarban szenvedők, ti szedtek gyógyszert erre a "betegségre"? 25/L

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy nálam is ez van, és szednem kell gyógyszert, meg elmennem pszichológushoz.

Ezt annak mondom, aki szed: Éreztél valami változást? Mióta szeded? Melyiket? Milyen volt az elején, és milyen most?



2022. júl. 19. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Olyan, hogy “bipoláris személyiségzavar” nem létezik. A bipoláris depresszió egy hangulatbetegség, nem érinti a személyiséget.

A borderline személyiségzavarral a laikusok gyakran összekeverik, de ilyen esetben ritkán alkalmaznak gyógyszeres kezelést, mivel csak a viselkedésterápia bizonyult eddig hatásosnak a tünetek enyhítésében.


A bipoláris depresszió (más néven mániás depresszió) ellenben csak gyógyszerrel kezelhető hatékonyan. Változó, hogy kinek mit írnak fel, a lítium népszerű. Pszichoterápia is javasolt, mert egy ilyen hangulatbeteg gyakran pszichés támogatásra szorul, főleg, hogy élete végéig szednie kell a gyógyszereket.

2022. júl. 20. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan Bipoláris affektív zavar I vagy II lehet a diagnózis, persze ez részlehkérdés, csak teljesen más alapokon nyugszik egy személyiség- és egy hangulatzavar. A bipoláris egy hanģulatzavar, amit gyógyszerrel (lítiummal) tudnak enyhíteni, de vannak mellékhatások, és teljes gyógyulás nincs. Én nem szedek rá, mert gyógyszerfóbiám is van. Egyébként borderline személyiségzavarom is van, arra sem szedtem soha semmit.

A gyógyszer stabilabbá tenne... tudom. De nem bírom magam rávenni.


30/F

2022. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Szedek, de annyit ér, hogy egy hónapja szuicid kísérletem volt a depressziótól, most meg hipomániában hajnali egykor is takarítom a lakást. Valahogy nem sikerül megtalálni a megfelelő gyógyszereket, de azért még nem adom fel.
2022. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%
Daniel Steel Hullócsillagom c. könyve is e betegségről szól, a saját fia történetéről. Felhívja a könyv a figyelmet, hogy a gyógyszeres kezelés fontos ennél a betegségnél, különben tragédia következhet be.
2022. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Bipoláris affektív zavar. Nem személyiségzavar,hanem hangulatzavar. Lamolep,litium kell rá. Teljes gyógyulás nincs. Én ezek mellett is ingadozok .
2022. júl. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Epilepsziás is vagyok, amire Lamotrigint szedek
2022. júl. 20. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Szia! Én ciklotímiás vagyok (a bipoláris "enyhébb" változata), és nekem a pszichiáter Lamolepet (lamotrigin) írt fel.
2022. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!