Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez a kettőség nálam?

Miért van ez a kettőség nálam?

Figyelt kérdés

Ért egy trauma a múltban, amitől emlékbetöréseim, rémálmaim, vannak és rosszul vagyok tőle.

Viszont néha rátudok gondolni, úgy, hogy nem vagyok rosszul, akkor azt gondolom, hogy az egészet, csak túlreagálom.

De ezek után egy mondat, illat akármi teljesen visszaránt a múltba és hónapokat jobban szenvedek.

Most akkor mi van velem? Miért tudok rágondolni egyszer és egyszer meg nem?



2022. júl. 26. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer azonosulsz vele egyszer nem, mármint az érzésekkel. Ezt fel kell dolgoznod, hogy csupán emlék legyen és ne kapcsolódjon hozzá érzelem. Beszélgess erről valakivel sokat.
2022. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1. sokáig nem tudtam erről beszélni, már tudok, de így is visszajönnek az emlékek. Sok beszéléssel se tűnt el.

5 éve már.

2022. júl. 26. 12:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aha...hát ezt így nem fogom tudni megmondani bővebben sajnos mert nem ismerlek, hülyeséget meg nem akarok mondani. Az biztos, hogy jót tenne egy társ akivel ezeket átbeszéletiket, mármint a történteket. Lehet több sebből is vérzel csak nem veszed észre saját magadat. Így látatlanba nem tudok jobbat tanácsolni.
2022. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért értesz azalatt, hogy több sebből vérzek?
2022. júl. 26. 12:47
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Lehet több dologban is hibás a gondolkodásod például, ami megnehezíti a helyzetedet.
2022. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz nem tudsz elmenni esetleg?
2022. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna pont így vagyok pont 5 éve.

Szerintem néha kívülről látom az esetem akkor nem olyan drámai és ezért tudok normálisan gondolkozni róla. Máskor meg a szereplője/aldozata vagyok a történetnek ami rettenetes és felfogni sem tudom, hogyan történhetett ez meg velem.

Mikor ért a trauma kb 5-8 hónapig másról sem tudtam beszélni csak arról ami történt velem. Aztán elnémultam és már nem tudok és nem is akarok beszélni a történtekről. De most is olyan mintha tegnap lett volna. Nem tudom vége lesz e ennek valaha. :(

2022. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

:(


#7, Voltál szakembernél vele?


Én sokáig elfojtottam, beszélni se tudtam róla, aztán folyton feltört és szenvedek tőle.

2022. júl. 29. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Voltam de ott is hagytam hamar, mert lesajnáltak és ettől még rosszabbul éreztem magam. Meg gyógyszereket is kaptam amitől szintén rosszabb lett, vagy nem használt semmit, aztán a másfajta gyógyszereket már nem volt kedvem kipróbálni.

Nekem az segített volna ha valaki azt mondja ez nem olyan nagy ügy, de mindenhol csak szörnyülködtek ami még jobban megrémített.

Meg előrevetítették, hogy ha nem eszem a bogyóikat akkor hamarosan az ágyból sem fogok tudni kikelni. Ennek 4 éve. Azóta is ki tudok kelni. Szerintem ilyet nem kellene mondani senkinek mert nem túl inspiráló bár engem kellőképpen feldühített ahhoz, hogy bebizonyítsam, hogy ki tudok kelni akkor is ha nagyon nehéz sokszor.

2022. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is voltam szakembernél, csak kiröhögtek. Lejjebb rántott csak.
2022. júl. 30. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!