Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek a haláltól......

Nagyon félek a haláltól... mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Volt több haláleset az életemben, minden nap gondolkozok egy kicsit ezen. Félek a saját és mások halálától is... nagyon.

27/N


2022. júl. 26. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmenni egy pszichológushoz esetleg és megbeszélni vele?
2022. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Inkább az èlet minősége èrdekeljen, mint a hossza. Egyszer úgyis meg kell halni mindenkinek.
2022. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Voltam már pszichológusnál. Nekem az nem segített.

Az élet minőségével nincs bajom. Inkább úgy mondom pl. Hogy állandóan anyámmal lennék mert sokszor eszembejut hogy majd egyszer nem lesz. Persze ez nem kivitelezhető meg nem is úgy van rendjén, csak annyit gondolkodok ezen...

2022. júl. 26. 17:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem lennél a helyemben. Legalább 2 ismerősömnek van, és egyszer anyámnak voltak öngyilkos hajlamai, és a legrosszabb hogy meg is próbálta.😐
2022. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jézusom, sajnálom!
2022. júl. 26. 17:30
 6/10 anonim ***** válasza:
(4) De egyébként nem kell félni tőle szerintem, én úgy fogtam fel hogy nem tudok ellene mit tenni, és kész. Marmint a haláltól. Túl kevés idő van, hogy ezen gondolkodjunk, élvezzük ki ezt az időt amink van, és amennyit a szeretteinkkel tölthetünk!:)
2022. júl. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2022. júl. 26. 18:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, én nem vagyok egy szakember hogy biztos tanácsot tudjak adni, de ismerek egy kiválót a neve Dr. Csernus Imre (Pszichiáter, youtuben vannak feltőtve rengeteg hasonló témájú streamje és videója a multkor épp az egyik lelkifröcs előadásában pont erről a témáról beszélt, konkrétan nem emlékszem arra a részre...De szerintem a neten kikérhetsz egy online szakember véleményét is.
2022. júl. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez jó köszi, majd megkeresem! :)
2022. júl. 26. 20:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudlak röviden megvigasztalni és megnyugtatni. A halálfélelem egyes embereknél (pl. nálam) nagyon fiatal korban jelentkezik, nagyon nagy erővel. Én már 4 éves koromban rettegtem a haláltól. Anyám megsajnált, és bár nem volt vallásos (hívő) egyáltalán, nagyanyámat megkérte, hogy hadd járjak vele templomba (mindkét nagyanyám hívő volt, főleg az, akire rábízott). Úh. 5-6 éves koromban elkezdtem hát templomba járni heti szinten (később még hittanra is, szintén heti szinten) és ez a félelem oldódott, hiszen hittem istenben, a túlvilágban, a mennyországban, abban, hogy a szeretteimet újra fom látni a mennyben, stb.


Aztán olyan 20 éves korom körül rájöttem, hogy a kereszténység nem nekem való (a szigorú, bigott, idejét múlt, stb. stb. dolgaikkal) és amolyan 'szabad hívő' lettem, buddhista és hinduista: [link] .


Ez tartott talán 35 éves koromig, amikor is rájöttem, hogy az emberek alkották a vallásokat, hogy a nagy halálfélelmüket elkerüljék, hogy oldják a szorongást és depressziót. Azóta nem hiszek istenben.


Most már 50 éves vagyok és a saját halálommal kapcsolatos halálfélelmem oldódott, viszont az a fajta halálfélelem, hogy meghalnak a gyerekeim, az borzalmasan felerősödött. (Mint ahogy te anyukádat félted.) Örök rabság ez, hogy a gyerekeimet imádom és büszke vagyok rájuk és örülök nekik (egyébként ezt a külvilág felé nem tolom ki, nem beszélek róluk, pláne nem dicsekszem velük, stb.) ÉS itt van az érzés, hogy bármikor bármi történhet velük, amire nincs ráhatásom, nincs kontrollom.


Hát erre mondják azt, hogy szopi.

2022. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!