Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terápia, lehetetlen?

Terápia, lehetetlen?

Figyelt kérdés
Próbálok terapeutát keresni, lehetőleg maximum 15000 Ft-ért, de mindenhol és mindenkinél fél éves várólisták vannak. Ennél többet nem tudok rászánni, persze a 20000 Ft/alkalmas akármikor tudna adni időpontot. Lehetetlen kihívás ez? Felejtsem el az egészet?

2022. júl. 27. 17:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
esetleg nincs valamilyen káros szokásod amin tudnál spórolni 5ezret? ha fontos akkor szerintem megéri ez a többlet
2022. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Én azt nem értem hogy képzelik, hogy 40-50 percért elkérnek ennyi pénzt.
2022. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nincs káros szokásom és az nem 5000 egy hónapban, hanem 20000, ami nem mindegy.
2022. júl. 27. 17:38
 4/21 anonim ***** válasza:
21%

Dehogy vannak mindenkinél féléves várólisták.

Keresgélj, simán lehet 10-15.000-ért is gyorsan találni. Hol keresel? Bp vagy vidék? Online vagy személyes?

2022. júl. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Budapest és személyes. Fontos hogy a terapeuta végzettsége meglegyen és értsen a depressziónál kicsit komplikáltabb dolgokhoz is. Nagyon soknak írtam már, mindegyik visszautasított.
2022. júl. 27. 19:02
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Tb-s is lehetetlen?

Mondjuk nem tudom, hogy Pesten milyen a varolista a korhazakban.

En meg tavasszal kezdtel el irkalni maganoknak, de mar akkor be voltak tablazva, aztan hagytam. Vegul itthon videken kerultem be tb-s ellatasba mas okkal, es brutalisat csalodtam.

Terapiabol is valami speckobbat kapok, meg figyelmesek nagyon, vannak pluszba csoportos foglalkozasok is.

2022. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
*kezdtem
2022. júl. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg tele vannak a fővárosi terapeuták, mert a covidtól sokan rájöttek, hogy lenne hova fejlődni! Szerintem egyszerűen fel kell kerülni pár várólistára, s úgy keresgélni tovább! Mert még mindig jobb 6 hónap múlva sorra kerülni, mint 9 múlva. Addig meg érdemes megnézni pl. pár családállítást, az rávilágít egy-két lényeges dologra.
2022. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Fent vagyok a várólistákon, de valahol már eltelt pl. 9 hónap és semmi. Nekem nem covid problémám van, egyszerűen csak most lenne ennyi pénzem végre (elkezdtem dolgozni), hogy meg tudjak szabadulni valamennyire a bajaimtól. Tb támogatottnál csak befekvősről tudok, az pedig nem opció. Az 5 alkalmas sima pszichológus meg semmire nem elég, nem mintha nála lenne hely. Én azt nem értem, hogy elvileg nagy válság van, de épp most van mindenkinek pénze ezekre? Ráadásul mindenkinél csak egyre drágább egy alkalom, így mire odajutok, lehet hogy már fizetni sem fogom tudni.
2022. júl. 31. 23:16
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Hát nálunk a tb támogatott nem befekvős, meg van aki már évek óta jár oda terápiára. Az enyém se 5 alkalmas sima pszichológus. Szerintem tuti pesten is van normális tb támogatott. Volt olyan, aki kényszerbetegség miatt járt a kórházba csoportos terápiára.
2022. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!