Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet ezt kibírni?

Hogy lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés
Történt pár hete, hogy édesapám egy komoly agyvérzés következtében gyakorlatilag kisbaba szintre esett vissza értelmileg és fizikailag, az orvosok szerint semmi esély a felépülésére. Mellette édesanyám a rákkal küzd, mind a kettőt én látom el egyedül, nincs semmi segítségem. Édesapámat nemsokára el tudom helyezni egy fizetős otthonban, de annyira szeretem, hogy így is be fogok járni hozzá minden egyes nap, de mindezek mellett így látni szépen lassan felemészt. Édesanyám helyzete is folyamatosan harapdálja ki belőlem az életet, főként mert egyedül vagyok. Egész nap az ő ügyeiket, ellátásukat intézem, a saját lakásomba mondhatni csak kimerültségemben és elkeseredettségemben sírni járok haza (dolgozni is hajnalban tudok hála az égnek home office rendszerben). Nem tagadom, sokszor gondoltam már rá, hogy feladom és kilépek ebből az egészből (igen úgy), de aztán mindig az tartott vissza, hogy akkor mi lesz velük, ki fog gondoskodni róluk. Nagyon elfáradtam testileg és lelkileg is. Nem tudom meddig bírom. Mi lehet a megoldás?

2021. júl. 4. 20:41
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ez nagyon nehèz lehet így... érzelmileg, fizikailag, mindenhogy.... nem csoda, hogy kimerültél. Jó, hogy kiírtad a kérdést.

Nekem első körben valamilyen önsegitő csoport jutott eszembe, ahol olyanokkal tudnál beszèlni, akik hasonló dolgokon mennek keresztül.

Mit gondolsz?

2021. júl. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem ismerek ilyeneket. Már arra is gondoltam, hogy elkezdek erősen inni hátha úgy könnyebb, de nem tehetem, mert minden nap toppon kell lennem, hogy tudjak segíteni nekik....
2021. júl. 4. 20:56
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első napokban a kétségbeesés mellett hajtottak a feladatok, tudtam abba kapaszkodni, na meg a reménybe, de ár napja ráadásul már minden reggel hányással kezdek nem tudom miért, a tudatalattim folyamatosan segítségért kiált. Nem tudom meddig bírom, de megmondom őszintén, hogy most már félek. Félek a helyzettől, a jövőtől és mindentől. Attól nem félek, hogy baj lesz, mert most van már az, viszont attól félek, hogy segítség kell, pedig most nincs idő és lehetőség arra, hogy velem is foglalkozzon valaki.
2021. júl. 4. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes és érthető, hogy félsz. A hànyás is valszeg stressz-tünet.

Nèzd, szerintem őket nézd meg. Biztosan tudnak akár gyakorlati tanácsokkal segíteni, akár lelkileg tàmogatni.

[link]

2021. júl. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer a pszichológus azt mondta hogy mindenki egyedül van. És ez nagyon beütött nekem. Igazából magadat kell kihúznod szó szerint a hajadnal fogva a xarbol. Rohadt nehéz lesz de valamiért ez a sors feladatod. Ha erőd van még akkor írj naplót és pozitív megerősítéseket és írhatsz le mert ez programozza a tudatalattidat. Ha vallásos vagy az is egy megoldás,nekem az is segít. Most egy ilyen élet szakaszon mész át amiben valószínűleg félig meddig lelkileg bele is törsz de utána valószínűleg csak jobb jöhet.
2021. júl. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!