Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet inni alkoholt escitil...

Lehet inni alkoholt escitil és xanax mellett?

Figyelt kérdés

5mg escitilt szedek, illetve 2-3 naponta 0,25 mg xanaxot (mást vagyok elhagyóban).

Ha aznap nem veszem be a xanaxot ihatok alkoholt? Az escitilnek a betegtájékoztatóján az volt, hogy elvileg nincs hatással egymásra a 2.



2022. júl. 28. 06:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

Konkrét idézet az Escitil alkalmazási előírásából:


"Az eszcitaloprám és az alkohol között nem várható farmakodinámiás vagy farmakokinetikai interakció. Mindazonáltal, egyéb pszichotrop szerekhez hasonlóan, alkohollal való kombinálása nem javasolt."


Tehát nem szabad rá inni, orvosilag nem javasolt. Ennyi.

2022. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem mutattak ki kölcsönhatást, de azért inkább ne igyál rá. Vagyis nem ismert, hogy káros lenne. Másik gyártó még ennyir se ír bele a betegtájékoztatóba. Teljesen más tészta mint a xanaxnàl ahol tènyleg akár halálos kölvsonhatásba is léphetnek egymással az alkohollal. Ha SSRI-re iszik néha semmi baja nem lesz.
2022. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Egyébként mint írtam leszokóban vagyok tehát nem teljes adagokat szedek, xanaxból néha a 0,25mg felét
2022. júl. 28. 16:48
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Rendszeresen úgy alszom el már jó ideje, hogy 0.75-1 mg xanaxra iszok fél pohár bort. Semmi bajom tőle, de a világon semmi. Kellemesen lelazít, jobban mintha magában a xanaxot venném be.
2022. júl. 29. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 33fn9 ***** válasza:

Most ugye itt még egy hatalmas kérdés van ugye?

Azt senki nem járta körbe h a kérdező 2 sört akar meginni vagy végig akarja kóstolni az összes badacsonyi borospince összes kénes tabis borát. 😅 Szerintem a mennyiségen igen is sok múlik.

Én szedek antidepresszánst.

Nem szedek nyugtatót.

Szoktam inni 1-2sört.

Rövidet soha. Talán kicsivel előbb fejbevág mint régen. De ez a betegtájékoztatóban is szerepel.

Az antidepik tűrik a szeszt egy bizonyos mértékig. De persze nem kell totálra vedelni magát az embernek. 1szer 1szer se!

2022. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!