Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék újra normális?

Hogyan lehetnék újra normális?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, középiskolába járok.

Úgy érzem megfogok bolondulni. Folyamatosan szégyen érzetem van minden tettem után. Nem tudok felszabadulni, mert úgy érzem idegesíteni kezdek mindenkit. Ha buliba megyek, utána napokig bűntudat mardos, hogy túl hangosan énekeltem, szánalmasan "táncoltam", vagy hogy csupán a jelenlétemmel elrontom mások estéjét. Úgy érzem nem számíthatok senkire, hiába van 1-2 tényleg közeli barátom. Mindenhol kívülállónak érzem magam. Vagdostam magam 2-2,5 évig, az utóbbi időben már nem, le tudtam állni. De így nem tudom mivel levezetni a feszültségem így 0-24 ingerült vagyok, és nagyon könnyű megbántani. Apával a kapcsolatom szörnyű, legtöbbet ő rugott belém az évek alatt. Anya sosem állt ki mellettem vele szemben, így sokszor érzek egy fajta utálatot feléjük. Nagyon rosszul érzem magam miatta, mert nem érdemlik ezt, de ennek ellenére bennem van ez az érzés. Tehernek érzem magam mások számára. A tanáraim utálnak, mindenért engem okolnak, miközben nem én csináltam az adott dolgot. Sokszor vannak mai napig öngyilkos gondolataim, amik megijesztenek. Egy időben azzal próbáltam megoldani ezt az egészet, hogy minden kiborulásomnál jegyzetet írtam az aktuális érzelmeimről. De a vége felé ez is egyre jobban feldühített. Természetesen kifele próbálom mutatni hogy minden rendben, de már nem tudom meddig bírom. Az életem semerre nem halad, és a legnagyobb akadály az egészben saját magam.


Köszönöm ha elolvastad, kicsit zavaros lehet, de sajnos a fejemben pont ekkora káoszt érzek.


2022. júl. 28. 14:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Hidd el, nagyon sok mindenki atmegy ezen tinikent. Pont ugy titkolja mindenki mint ahogy most te is. En is atmentem hasonlon. Annyi a biztos, 10 ev mulva emlekezni se fogsz arra a sok piti szarsagra ami most idegesit. :) Ez jo hir.


Amit tegy:

–a sok duhot es fusztraciot le kell vezetned. Ezt a legjobban sporttal lehet. Kezdj el futni, fokozatosan, eloszor minden masodik nap 30 percet, majd idovel mindennap 1 orat. Nem csak hogy levezeti a feszkot de magabiztosabba tesz, onbizalmat ad, jobban erzed magad mert endorfint termel, es tisztabban fogsz gondolkodni. Uszas is jo ha az neked jobban tetszik.

–Anyad/apad felejtsd el. Nem jo szulok. 17 vagy, keszulj hogy 18 evesen vagy erettsegi utan elhagyod a szuloi hazat. Gyujts penzt, kezd el dolgozni szombatonkent.

–Naploirast folytasd. Ird ki a gondolataid mindennap amig el nem fogynak. Remek terapias technika olyanoknak akiknek nicns penze szakemberre. Mert mimikalja a beszelgetest es a szived oszinte kionteset.

–felejtsd el ami a suliban vagy buliban megy vagy volt. Kit erdekel? Ugye te is tudod milyen onzo es egoista mindenki? Na latod. Arra hogy hogyan tancoltal meg 5 percig se emlekeztek mert mindenki sajat magaval van elfoglalva.

–ezt a sok energiat osszpontositsd a jovodre. Ha ebbol a szarbol ki akarsz maszni, kell egy cel, egy motivacio. Mi az? Mi lesz beloled? Arra hasalj ra es azon gondolkozz mert az a nem mindegy hogy mit fogsz dolgozni nyugdijjig. Nem az hogy hogyan enekeltel a buliban. Koncentralj a jovobeni terveidre.

2022. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!