Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek milyen betegség (ha az),...

Ezek milyen betegség (ha az), milyen szakember tud neki segíteni?

Figyelt kérdés

Tesómról lenne szó.

Az elmúlt időszakban nagyon megzuhant, egész pontosan, olyan szinten bebeszélte magának, hogy ronda, hogy komolyan az utcán lehajtott fejjel megy, ha esetleg fel emeli, és lány-lányok jönnek szembe azonnal lehajtja, ő szerinte ha valaki nevet az utcán rajta nevet, pláne ha lányról van szó.

Kimozdulni nem mozdul ki itthonról bárhogy is rángatom nem jár el sehova.


Próbáltam vele beszélni erről, konkrétan megkérdeztem h miért csinálja ezt.

Az volt rá a válasz,akár hányszor jött haza vonattal, rengetegszer a lányok szabályosan az arcára néztek és nevettek, azt mondta ez számtalanszor előfordult.


Mondta ha lement a boltba a zöldséges csaj mindig kiröhögte a barátnőjével.


Most komolyan nem tom mit csináljak vele, egyszerűen megpróbáltam már mindent és borzasztó ezt nézni, megtudná valaki mondani ez milyen betegség? és, hogy milyen fajta szakemberhez kell ezzel fordulni?


2010. szept. 22. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves a tesód? Szerintem ez nem betegség, csak kamaszkor, majd kinövi.
2010. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
önértékelési zavar. -> pszichológushoz.
2010. szept. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem kamaszkori dolog mert 22
2010. szept. 22. 17:47
 4/12 A kérdező kommentje:
ha 14 lenne akkor azt mondanám én is h ok kinövi
2010. szept. 22. 17:47
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 22 évesen még belefér a késői kamaszkor, nem látok ebben betegséget.De pszichológuhoz elmehet, ártani nem árt...
2010. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akik nem latnak ebben semmi rosszat, azok maguk is ezt csinaljak? Nem mertek az emberek szemebe nezni, paranoiasak, tiszta elb*szott csodtomegek vagytok, akik a gep elott kockulnak egesz nap vagy mi? Szerintetek ez rendben van?

Nem normalis dolog igy elni az eletet, akar a kamaszkor az oka, akar valami mas. Az a srac szenved. Pszichologushoz kell fordulni.

2010. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szociális fóbia. Ez egy alattomos betegség eléggé megkeseríti az ember életét.Pcihiáter, vagy pcihológus minél hamarabb.

Sok sikert a gyógyuláshoz tesódnak! :)

2010. szept. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Rossz ötletnek tartom, hogy ráhúzzuk a szoc. fóbiás kifejezést. Annak kimondásához nincs elég adat (ill. nem elég részletes a leírás, már ha van még mit részletezni :P ). Viszont a srác tuti boldog lesz, ha így vaktában kikiáltják fóbiásnak, főleg, ha nem is az a gondja >.< Ha valakinek kalapács van a kezében, az ugye mindent szögnek néz. ^^


Eljárást ajánlani ez alapján nehéz, ahhoz kéne ismerni a tesódat. Nézz utána mondjuk a wikipédián az alábbiaknak: kognitív viselkedésterápia, személyközpontú terápia, dinamikus rövidterápia, stb. Ha vmelyik módszer alapelvei egyeznek avval, ahogy a tesód a világról gondolkodik, akkor nézz a módszerhez egy elérhető terapeutát. A google-on találsz szaknévsort.


Kezdetnek ajánlok egy magánrendelőt. Ha becitálod pszichiátriára, az sztem. betesz neki. Azt sugallná ugyanis, hogy valami komoly gond van vele >_> A magánrendelés kezdetnek kevésbé megrázó.

2010. szept. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

utolsó, köszönöm, el fogom cibálni minden féle képpen.

Muszály valamit csinálnom vele mostmár mert én ezt nem vok hajlandó nézni meg csak tönkre teszi magát.


Köszi az ajánlást, és a segítséget

2010. szept. 23. 10:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Paranoia?
2010. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!