Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolarisok! Nektek hogy megy...

Bipolarisok! Nektek hogy megy az alvás depisen, kevertben és hipománban? Tapasztaltatok gyakori ébredést?

Figyelt kérdés

Ősszel és télen: közepes vagy súlyos depresszióm van. Vagy depressziós túlsúlyú kevert.


Tavasszal és nyáron: normális, pörgés túlsúlyú kevert vagy hipomán.


A hipomán 5-14 napig. A többi hónapokig.


Most a pörgés túlsúlyú kevertben éjjel 4-11 ébredésem volt. A pörgést és az alvásvondom kezdte javítani a 2 hete lassan emelt Kventiax.


Tapasztaltatok ilyen sok ébredést valamelyik epizódban? Mi segített ilyenkor?


Télen egyhuzamban aludtam kb 8 órát.



2022. aug. 1. 07:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem a pszichiáterhez fordulj. Azért mondom mert én mindennap minimum 7orat alszok tök mindegy milyen szakaszban vagyok. Magyarán jól be vannakbállítva a gyógyszereim. A depakine krono eddig ez vált be a legjobban mint hangulat stabilizátor és minimális rivotril is van,és kventiax persze de abból is a legkevesebb.

Én úgy szedem a gyógyszereket mint amikor a kórházban voltam,5kor kelés ,ki van készítve a reggeli adag beveszek,kimegyek pisilni és 7kor csörög a teló.este viszont 9ig hagyom magam pörögni neten akkor esti gyógyszerekés kötelező 10kor aludni mennem.ez vált be. Mindennap csinálom hétvégén is, ünnepnapokon is.pont ez a rendszeresség fog meg hogy ne billenjek ide oda.

Ezzel a betegséggel együtt lehet élni de kellenek szabályok. Én inkább ezt csinálom és azóta durva kilengésem nm volt,Megha ideges is voltam estére lenyugodtam.

Így van munkám és nm szorongok azóta.

2022. aug. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Pszichiáter állítja be a gyógyszerem. Mindennap konzultálok vele. Azt és annyit szedek, amit mond. Ennél gyorsabb emelés nem megoldható mert kicsit többel másnak kellett fogni és bútorokba kapaszkodtam bevétel után.
2022. aug. 1. 17:15
 3/22 A kérdező kommentje:
Én is dolgozok.
2022. aug. 1. 17:16
 4/22 anonim ***** válasza:
13%
Értem.akkor nm tudom mi a válasz a kérdésedre. Én szedek magnéziumot is,ha idegesebb vagyok kamilla, citromfű teát iszok.de van amikor egy algopirint veszek be ha forgolodok.
2022. aug. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Próbáltam a gyógyszerek mellé valerianat, komlót, citromfüvet, melatonint, este max adag Pregabalint szedek, Ataraxot, Kventiaxot, amivel már járni alig tudok este, úgy szétcsap.
2022. aug. 1. 19:29
 6/22 A kérdező kommentje:
Az utolsó laborom szerint a magnézium és a kalcium szintem is max határt közelít.
2022. aug. 1. 19:30
 7/22 anonim ***** válasza:
17%
Miért pontoztál le? Mi értelme ennek az oldalnak ha mindenki lepontozza a másikat geez
2022. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
21%

Nekem csak télen van depresszióm, tavasszal és nyár végén pedig hipomániám. Egyedül nyáron vagyok relatíve jól. Ez így van már évek óta.

Hipomániás időszakban nappal alszom néhány órácskát, mert este nem jön álom a szememre, és fáradás helyett sajnos egyre jobban pörgök. Ha sikerül beállítani egy stabil ritmust, akkor néhány napig időben elalszom, de ez max. csak másfél hétig tart.


Télen, depressziókor néha 10 órát is alszom, de volt olyan, hogy átaludtam majdnem egy teljes napot.

2022. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit.


8-as: nekem is nagyjából et van. Miket szedsz?


Bipolra nekem csak 200 mg Lamolep volt + antidepi + többféle szorongásoldó.


Kventiax most lett bevezetve. Beállítás alatt. 25 mg-ról indultam. 250 mg sima + 50 mg retard mellett kezdett javulni az alvásom, de még nem tudom emelni mert nagyobb esti adaggal a bevételek után kapaszkodva jártam.


Pörgés kezd oldódni.


Antidepit most hagyom el, mert fokozhatja a pörgést.


Télen, depressziósan én is sokat alszok. Antidepi jó esetben is csak annyit segít, hogy súlyos depinél közepes depiig húz fel.

2022. aug. 2. 07:55
 10/22 anonim ***** válasza:
33%
Télen antidepresszáns, ezen kívül lamolep. Nyáron néha kevert fázisban vagyok, pl. idén és tavaly előtt nem jött elő, de tavaly júliusban igen. 2 hétig konkrétan percenként változott a hangulatom, azt hittem, megőrültem. 48 órát fent voltam és még úgy mentem este koncertre a barátokkal.
2022. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!