Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipolarisok! Nektek hogy megy...

Bipolarisok! Nektek hogy megy az alvás depisen, kevertben és hipománban? Tapasztaltatok gyakori ébredést?

Figyelt kérdés

Ősszel és télen: közepes vagy súlyos depresszióm van. Vagy depressziós túlsúlyú kevert.


Tavasszal és nyáron: normális, pörgés túlsúlyú kevert vagy hipomán.


A hipomán 5-14 napig. A többi hónapokig.


Most a pörgés túlsúlyú kevertben éjjel 4-11 ébredésem volt. A pörgést és az alvásvondom kezdte javítani a 2 hete lassan emelt Kventiax.


Tapasztaltatok ilyen sok ébredést valamelyik epizódban? Mi segített ilyenkor?


Télen egyhuzamban aludtam kb 8 órát.



2022. aug. 1. 07:46
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Nagyon kevés az a 3-4 óra.


Kicsit elkiabáltam a javulást. Tegnap 5 órát aludtam 4 ébredéssel. Az 5. ébredés volt a kelés. Antipszichóm annyira fel van emelve, hogy bevétele után kapaszkodva tudok csak járni.

2022. aug. 4. 03:20
 22/22 A kérdező kommentje:
A helyettes orvostól átvett a sajátom. Jól megemelte az antipszichó adagját. Ez segíthet átaludni az éjszakát kevesebb ébredéssel. De szerintem nagyon át fog nyúlni másnapra a szedáció. Retard tabletta. Túl fog altatni.
2022. aug. 5. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!