Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tartósan ráiszom a Xanaxra...

Ha tartósan ráiszom a Xanaxra + antidepr. -ra (SSRI) lehet valami bajom? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Eddig kb. 3-szor fordult elő a 2 hét alatt, mióta szedem őket, hogy ráittam...nem éreztem különösebben semmit. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy nem szabad. Mi bajom lehet tőle? Van valakinek tapasztalata?
2010. szept. 22. 22:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
hu... nekem van egy ismerősöm, ki nyugtatóra alkoholt fogyasztott, kb olyan volt, mint egy drogos..lehet, hogy mindenkire másképpen hat, de neki azt mondta az orvos, hogy a kettő együtt bezárja a tudatát, és amit épp kigondol, meg is teheti, és még csak nem is emlékezett volna rá.. így inkább abbahagyta.... a gyógyszerszedést...
2010. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi, hát eddig két alkalommal csak 3-4 sört ittam rá, de egy névnapi bulin 1 hete írtó sokat ittam...annyit éreztem, hogy nagyon nehezen tértem magamhoz másnap (nehezebben, még mielőtt a gyógyszereket elkezdtem volna szedni), és hát igen, pár dolog kiesett, de nem jobban, mint a gyógyszerek előtt...De fizikai rosszullétet, szívdobogást, stb. nem éreztem...

22L

2010. szept. 22. 22:50
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül bántja a tudatod (bár nyilván arra is hat, hiszen a Xanaxot is csak szeded valamire...).

Arra sem árt gondolni, hogy a Xanax hatóanyaga, az alprazolam a májban metabolizálódik, illetve az alkohol lebontásáért is a máj felel. Szóval egyrészt megváltoztatja a beállított terápiás szintet, másrészt meg taccsra vágod vele a májad. Szóval nem javaslom.

2010. szept. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kettő együtt TILOS! Kiszámíthatatlan hatása van mind a tudatra, mind a testre. Az alkohol jelentősen felerősíti a benzok hatását, mellette a májadat is ki fogja nyírni. De mindez a gyógyszer tájékoztatójában is szerepel, ezeket tudnod kellene!


Soraidból kitűnik, hogy komoly problémáid vannak. Ha így folytatod, akkor pszichiátria lesz belőle, rosszabb esetben zárt. Gondolom ezt te sem kívánod magadnak. Ha a gyógyszerfegyelmet nem tudod tartani, akkor nem fogja az orvos felírni és az alapproblémádban is csak süllyedni fogsz, emellett tényleg be fognak fektetni az osztályra.


Bocsáss meg a dorgálásért, de ez a két szer tényleg nem megy együtt!

2010. szept. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, valóban vannak problémáim...nálam előbb volt az alkohol, utána kaptam most ugye a Xanaxot+ antidepit, és próbálok leállni az alkohollal, de egyelőre csak ennyire sikerül...nem nagyon...Tehát, ha eddig nem tapasztaltam, hogy kiszámíthatatlanná válnék tőle, az nem jelenti azt, hogy ezentúl sem válok soha azzá tőlük?
2010. szept. 22. 23:12
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem a kiszámíthatatlanság a lényeg. Szét fogsz esni teljesen! Szerintem menj vissza a kezelőorvoshoz és ezt beszéljétek át. Elvonásra nem a xanaxot kéne adni! Remélem pszichoterápiában is részesülsz a gyógyszer mellé.
2010. szept. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, járok pszichoterápiára, igaz, nem a pszichiáterhez, hanem egy pszichológushoz. A Xanaxot nem az alkoholelvonásra kaptam, hanem az antidepi mellé, mert állítólag az az elején erősíti a tüneteket, és azok kompenzálására. Kb. 6 hétig kell még szednem, utána csak az antidepit. Szorongás, depresszió...a gyógyszerek előtt alkohollal oldottam, és most nehéz leállni vele...De köszönöm a segítséged, éppen ezért kérdeztem, hogy ez tényleg ennyire komoly hatásokkal járhat, ezek szerint igen. Jövő héten kell mennem újra, akkor megpróbálom átbeszélni vele.
2010. szept. 22. 23:30
 8/21 anonim ***** válasza:
én is nyomtam, az a gáz hogy hozzászoksz, és utána már külön-külön se a gyógyszer, se az alkohol nem hat úgy ahogy kéne. egyébként igen, ez kőkemény drogozásnak számít. :)
2010. szept. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Már azok a gyógyszerek önmagukban kőkemény drognak számítanak, de mind1. Szedd csak nyugodtan a depikédre!
2010. szept. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Antidepire elvileg lehet, xanaxra nem ajánlom.

Utóbbi viszont erősen függ attól, hogy mekkora adag után, mennyi idővel iszol.

Mellesleg, mivel a kérdést nem úgy írtad ki, hogy hiába szedem az antidepit még rosszabbul vagyok, valószínűleg nem is jó az antidepid. (Vagy irtózatos adag xanaxot szedsz mellette)

2010. szept. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!