Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem valami nincs...

Azt hiszem valami nincs rendben a fejemben. Leírom az észrevételeimet. Van valakinek tapasztalata ilyesmiben?

Figyelt kérdés

Alapjáraton nyugodt életmódot élek, nem nézek horror filmeket és nem teszem ki magam semmilyen stressznek!

Azonban bizonyos időközönként (egy héten 4-5 ször) elfog egy érzés, hogy meg kell ölnöm valakit és hiába gondolok másra nem tudom kiverni a fejemből és érzem a vágyat rá olyan érzés mint amikor éhes vagyok és meleg ételre gondolok és folyik a nyálam és érzem az illatát stb... ugyanígy vagyok ezzel is és lepereg előttem az egész, hogy , hogy és mivel csinálnám és félelmetesen részletes és pontos! Néha felmerül bennem, hogy olyan jól eltervezem, hogy sose derülne ki és ez még jobban elrémít!! Valaki mondja meg mit tegyek, félek orvoshoz menni mert ha kezelésre szorulok akkor oda a karrieremnek így viszont attól félek, hogy egyszer nem tudom megállni és olyat csinálok amit nem akarok! Ha valaki tud orvosi vélemény is érdekelne!


2010. dec. 5. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Nézzél kevesebb tinihorrort.
2010. dec. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszihológushoz (első körben), metr ha erre érzel vágyat de elfojtod, az sem tűnik ám el, mert benned van... és nem marad a végtelenségig.
2010. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ismert személyt akarsz megölni? mert olyan nálam is van néha.
2010. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2010. dec. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezek kényszergondolatok.Ráadásul,mivel elég veszélyesek,mindenképpen fordulj pszichológushoz,minél hamarabb!
2010. dec. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok, és amint mondtam nem nézek horror filmeket!

Nem mindig ismert személy, attól függ hol jön rám ez a gondolat ha othon ülök akkor van, hogy a legjobb barátom esetleg szüleim de ha a városban akkor az első ember akire ha ránézek és látom, hogy engem néz!

2010. dec. 6. 13:37
 7/14 A kérdező kommentje:
Ha orvoshoz megyek és be kell feküdnöm valahova az tönkreteszi a karrierem. Ezért fordultam ide először, hogy hátha van olyan gyógymód vagy bármi ami segítene
2010. dec. 6. 13:39
 8/14 anonim ***** válasza:
Kényszergondolatokra sajnos nincs házi gyógymód :( Viszont van gyógyszeres kezelés, az nem vesz el az idődből. Nekem is voltak kényszergondolataim, de nem voltam kényszerbeteg, akkor a nap nagy részében ezek járna az eszünk, nem tudod nálad mennyi időt vesznek el egy nap a gondolatok. Én antidepresszánst kaptam, egyéb tüneteim is voltak és azokkal együtt elmúltak ezek a rossz gondolatok is.
2010. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Megint én, a pszichológus pedig heti, vagy kétheti 1 óra kb, bár én nem járok. Nem feltétlenül kell befeküdnöd sehova.
2010. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%
Félsz,hogyha be kell feküdnöd valahova,az tönkre teszi az életed...És arra nem gondoltál,hogy ha ezek a kényszer gondolatok nem múlnak el és netán tényleg kinyírsz valakit,akkor hosszú ideig ülsz majd a hűvösön és akkor tényleg vége lesz a karrierednek?Úgyhogy vállald a kezelést,bármi áron is,minél előbb!Mert ez magától nem fog elmúlni,csak egyre rosszabb lesz és innen már csak egy lépés,hogy a kényszergondolatokat kényszeres cselekvés kövesse.És ne aggódj,emiatt nem fognak befektetni sehová,gyógyszert fogsz kapni és remélhetőleg terápiára is járnod kell majd,ahol sok beszélgetéssel megtalálhatják a problémád okát.
2010. dec. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!