Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan akire nagyon jó...

Van olyan akire nagyon jó hatással lettek az antidepresszánsok, és jó döntést hozott azzal, hogy elkezdte szedni?

Figyelt kérdés

Olyan esetek érdekelnének akik krónikus depresszióban szenvedtek és már a társasági élettel is szinte felhagytak, elkezdtek antidepresszánst szedni,viszont mellette terápiára is jártak.

Olyan esetek is érdekelnének akik csak egy ideig szedtek antidepresszánst



2022. aug. 6. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szorongásra szedtem 10 évig. Picit megütköztem, mikor olvastam, hogy elvileg csak fél-egyéves szedésre tervezték a gyógyszert (Citalopram).

Tömegben, utcán gyengének éreztem magam, önbizalomhiányosnak, illetve munkahelyen a szorongás miatt puffadtam, nem tudtam rendesen ebédelni se emiatt. Ezeket elmulasztotta a gyógyszer.

Mostanában hagytam abba, mert olvastam, hogy csontokra nincs jó hatással. Utóbbi időben állandóan fájt a térdem, fájt felállni. Nem mulasztotta el semmi. Ezért hagytam abba. Elmúlt a térdfájás.

Összességében nekem jó volt szedni. Nem is hagytam volna el, ha nem okozott volna ilyen mellékhatást.

Korábban többször próbáltam abbahagyni, de visszatértek a tünetek, így visszatértem a gyógyszerhez.

Most azért tudtam elhagyni, mert komoly motiváció a csontritkulás megelőzése.

Egyből teljesen abbahagytam, nem fokozatosan. 2 hétig kb. szedtem triptofánt 1000-1000 mg-ot reggel este.

A táplálkozással, étrendkiegészítőkkel nagyon jól meg lehet segíteni az idegrendszert (Omega 3, D+K, B-vitaminok pl. sörélesztőpehelyben, magnézium, sok zöldség, hal). Szerintem ezeknek is köszönhető, hogy sikerül letenni a gyógyszert. Szedek CBD olajat (Meliora teljes spektrum, 10%), úgy érzem használ.

Olyan munkahelyen dolgozom már huzamosabb ideje, ahol fizikai munkát is kell végezni, mozogni, így a puffadás sem jött vissza.

2022. aug. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az antidepresszánsok, azon belül a legmodernebb és legnépszerűbb csoport, az SSRI-k mellékhatása, hogy szexuális diszfunkciót okoznak, ami megmaradhat a gyógyszer elhagyása után is.


Átalakítják a személyiséget, közömbössé. Fáradékonnyá tesznek, aludhattam akármennyit (15 órát), akkor is fáradt voltam. Délután is kávét kellet innom, viszont ez a plusz kávémennyiség már nem volt jó az egészségemnek (pl. visszerességet növeli, meggátolja a tápanyagok felszívódását).

Néha éjszakánként furán köhögtem, majd kiköptem a tüdőm. Megnéztem a betegtájékoztatót, a ritka mellékhatások közé tartozik a köhögés.


Ajánlom ezt a filmet:

Letters from generation RX


Régebben valahogy nem gondoltam rá, nem vettem számításba, hogy az étrenddel, étrendkiegészítőkkel tényleg lehet segíteni, enyhíteni az idegi problémákon. Erről is szó van többek közt a filmben.


Viszont, súlyos, genetikai depresszió esetén, talán a gyógyszerszedés a jobb. Mérlegelni kell, és a kisebb rosszat választani.

Elizabeth Wurtzel: Prozac ország c. könyvét is ajánlom.


Visszetérve fenti filmre, például a paroxetine tartalmú gyógyszer (Amerikában Paxil néven futott), ami egy SSRI fajta, néhány esetben előfordul, hogy a máj nem tudja lebontani. És ekkor pszichózis következik be. Nem egy esetben, jámbor családapák, akik néhány hete szedték a gyógyszert, megölték a saját gyereküket...

2022. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit még kihagytam a segítő élelmiszerek sorából, a kefír:

[link]

2022. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve szedek Escitil nevű SSRI antidepresszánst, 15 mg-ot szorongásos pánikzavarra.

Engem vissza hozott az életbe, de tényleg.


Kicsikét kisebb a libidóm, de ezt leszámítva semmi hátrányom nem volt még belőle.


L/25

2022. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!