Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns csökkentés...

Antidepresszáns csökkentés tünetei?

Figyelt kérdés

Normális hogy szédülök , és olyan érdekesen érzem magam?

Kicsit nehéz megfogalmazni de mintha fáradt lennék vagy nem tudom. Kòtyagos a fejem, van hogy fáj is. Ásítozok egész nap. Alig van erőm szivem szerint egész nap pihennék.



2022. aug. 9. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Elkepzelheto. Mint ahogy hozzaszoktatasnal is ugy a leszoktatasnal is lehetnek tunetek.
2022. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Készülj lelkileg, hogy néhány hónapig is eltarthat, míg ilyen olyan tüneted lesz. Ha ezt tudod, nem keseredsz el, ha pl. hangulatingadozásod van, agresszívabb lettél, stb. Szerotonin egyensúly negatívba billenhet, mert más szerotonin működésre volt beállítva az agyad.
2022. aug. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen ezeket is észre vettem hogy türelmetlenebb vagyok ingerlékenyebb. Megpròbálok kitartò lenni, és nem feladni. Bár valòban nagyon nehéz mert ahogy te is írtad nem ehez voltam hozzá szokva
2022. aug. 10. 04:32
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, írtam már több posztban, nem akartam ismételni magam, de leszokás alatt segíthet az L-triptofán. Csak jó márkát érdemes venni belőle (Swanson vagy Now). Szerotonin termelődést segíti (ebből keletkezik). Ezt nem jó hosszabb távon szedni. Mondjuk 3 hét.


Van néhány étrendkiegészítő, ami segíti az idegrendszered ezért érdemes szedni, ha a gyógyszer nélküli életet választod.


Ezek:

omega 3 kapszula

D+K (én csepp formában veszem)

C-vitamin

B vitaminok (természetes B vitamin forrás a sörélesztőpehely*, egy evőkanálnyi fedezi a napi szükségleted)

* a gluténmentes valamiért finomabb szerintem

magnézium (magnézium biszglicinát hasznosul jól)


Egyél sok zöldséget, halat (ha szereted). Szardínia, tojás is hasznos vitamin és tápanyagforrás.

Nagyon jó még a kefír rendszeres fogyasztása, pl. heti 2-3 szor.

[link]


Ezek mellett rendszeres mozgásra is szükség van.

2022. aug. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fentebb leírtak mellett, én szedek CBD olajat, úgy érzem hat. A másik alternatíva az l-theanine, ami a zöld tea hatóanyaga, relaxált állapotba hozza az agyat, anélkül, hogy dekoncentrált lennél. Swanson márkát érdemes venni (100 mg).
2022. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!