Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Az orvosom annyi...

Mit tegyek? Az orvosom annyi antipszichotikumot javasol, amivel 11-14 órás az alvásigényem. Tavaly is próbált adni, ugyanez volt.

Figyelt kérdés

Orvosom azt mondja, hogy max 2 hét és kialakul a tolerancia. Tavaly kivártam a 2 hetet, ugyanúgy délután ébredtem. 12-13 órát aludtam még akkor is.

Most messzebb ment. Annyit adott, amivel másnap nem tudtam csak kapaszkodba járni. Este dolgozok, majdnem éjjelig vártam az indulással, de még akkor is 2x elindult a lábam alatt a talaj. Egy másik munkát lemondtam.

Visszavett az adagból, de éjjel-nappal aludnék.

Csökkentsem kisebbre és közöljem, h max annyit tudok szedni?



2022. aug. 10. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Beszéld meg vele és csökkentse le vagy adjon olyat amit jobban toleralsz.
2022. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Vagy te nem tartod be, amit az orvos mondott vagy ő beszél mellé. Ennek fényében döntsd el, hogy merre tovább.
2022. aug. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Annyit szedek, ami meg van beszélve. Már jeleztem a gondom, de a csökkentett adag is nagyon sok. Azzal aludtam 13 órát.


Más antipszichotikumot sem bírok jobban. Próbáltam többfélét.


Szedhetek kevesebbet, de az konfliktushoz vezet.

2022. aug. 10. 12:55
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem javaslom, hogy kevesebbet szedj. Én vagy elmennék a háziorvoshoz, hogy indítsuk el a rokkantosítást, mert emellett nem lehet dolgozni vagy keresnék másik pszichiátert vagy megpróbálnék dűlőre jutni az orvossal, hogy olyasmiket adjon, amik mellett a napi ügyeimet el bírom intézni. Ha beírják, hogy nem vagy együttműködő, az nemcsak 1 konfliktust jelent, hanem onnantól minden orvosod abból fog kiindulni.
2022. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
32%
Azt javaslom én is, hogy mást írjon fel, járj hozzá, amíg nem lesz jobb a helyzet, mert az sem normális, hogy egész nap le vagy szedálva és semmit sem tudsz csinálni, dolgozni is kell.
2022. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Dolgoznom kell. Tudok is, ha nem szedek ekkora adagot. Rokkantságihoz szerintem nem vagyok elég beteg. De ha így lenne sem kapnék megélhetéshez eleget. Rokkantosítva jó munkát is nehezen találnék mert tudnák, h beteg vagyok.

Más antipszichót sem bírok jobban. Tavaly is adta ezt, aztán elvette.

2022. aug. 10. 13:30
 7/16 A kérdező kommentje:

Hová írná be? EESZT-be még a tüneteimet sem írja le.


A pszichoterápiáról sem vezet dokumentációt.


Nem vezet papír alapon kartont, nincs egyéb betegadminisztráló rendszere.


Panasz: gyógyszere fogyóban. Ennyit ír


Vagy: lehangolt, szuicid gondolatok


Más antipszichotikummal is ez volt. Korábban más orvos kezelt, ugyanott, ő a terápiás legkisebb adag olanzapint adta. Terápiás adag: 5-20 mg. 2,5 mg-oz szedtem és ez is kiütött pár hónapig.


A mostani mégjobban kiüt.

2022. aug. 10. 13:35
 8/16 A kérdező kommentje:
Le van tiltva a betekintés EESZT-be
2022. aug. 10. 13:35
 9/16 A kérdező kommentje:

Voltam ma az orvosomnál. Abban maradtunk, hogy beállítom magamnak. Úgyis változó az állapotom. Frontin, Pregabalin és Elontril megvonási tünetem is van. Ami egyik héten jó, lehet egy másikon kevés vagy sok.


Diagnózisban nem ért egyet a 2 orvos.


Orvosom szerint nem egyértelmű, h kell antipszichó, ha kell, akkor nem egyértelmű, h elég-e kis adag vagy kell a nagyobb.

2022. aug. 10. 17:46
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

szerintem mindenkepp valts orvost… mar csak azert is mert nincs nyoma annak ami veled tortenik. es ha ne adj isten korhszba kerulsz, akkor ott nem fogjak tudni mit szedsz/mi bajod

ilyet nem lehet csinalni.

2022. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!