Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik “klinikai depresszió”,...

Létezik “klinikai depresszió”, vagy csak egy csomó ember sajnáltatja magát?

Figyelt kérdés
Tényleg szeretném tudni, úgyhogy, légyszíves komolyan válaszoljon mindenki.

2022. aug. 10. 15:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

plusz: sajnos sok a rossz orvos, és a közbeszéd sem támogatja a gyógyulást, illetve megoldást.

A rossz orvos rosszat ír fel, körzeti felírja a Xanaxot és kész. Rendes Pszichiáterhez kerültem, gyors megoldásként alkalmazott szerről lehozott. A hosszabb távon használhatót szedek most.


A közbeszéd miatt féltem a gyógyszerektől, a pszichiátriától. De mivel jó orvoshoz kerültem, rendben vagyok. Mázlim volt.

2022. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem minden depressziós sajnáltatja magát. Rólam pl. meg nem mondaná a környezetem, pedig van egy saját kis poklom.
2022. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#6 valami hiányzik a Maslow-piramisból, az okozza mindenkinél a gondot. Hiányérzet, leginkább az önmegvalósítás hiánya, illetve annak a hiánya, hogy nem tudja pontosan mi is a hiánya, teszem azt totál rossz pályán mozog és dolgozik, nem az a párja aki neki való lenne stb. stb.


Ha minden stimmelne akkor lenne elégedett az ember. De vélhetően a modern "elpuhult" világban még akkor sem.


Én ezért mennék vissza a történelem előtti időkbe, amikor már az ember azért emberibb volt mint majomszerű és ismerte a tüzet, tudott beszélni, rajzolni, kifejezni magát, élt szociális életet, és nem volt politika semmilyen értelemben, csak bizonyos hierarchia. Ne félj, nem volt ideje a modern betegségekre, elfoglalta magát amíg világított a nap, aztán a tábortűz mellett amíg el nem eludtak, pihentek, készültek a másnapra, stb. Voltak rítusaik, szokásaik, együtt éltek "lélegeztek" a természettel, mert attól függtek, ha nem tisztelték volna, akkor rövid úton elbuktak volna.

2022. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A kliniksi=súlyos depresszió azért szembetűnő mert az munkaképtelenséget okoz. Felkelni alig lehet vele. Panaszkodással nekem nem jár. Szótlan vagyok.


Amivel valaki tud dolgozni, az max középsúlyos.

2022. dec. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!