Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltatok már bent a zárt...

Voltatok már bent a zárt osztályon a pszichiátrián? Ha igen, milyen volt, hogy bántak veletek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 12. 01:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Voltam. Semmit se tudok, mert 2 hétig altatásban voltam.
2022. aug. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Én gyerek "részlegen" voltam pszichiátrián.Ott nem volt zárt vagy nyílt.Szimplán a kórtermek voltak mások.Pl nekem kamerás "szobám" volt,figyeltek hogy mit csinálok és kulcsal nyitható wc volt.Kérni kellett és mindig ott álltak előtte,bezárni se lehetett(ez friss amúgy,kb 1 hete jottem ki onnan)Amúgy én se sokmindenre emlékszem.2 hetet voltam bent,es a 2 hétből 1 teljesen kiesett.semmire nem emlékszem abból a hétből úgy elkábítottak.Amúgy azt hogy hogy bántak velem változó volt,attol függ milyen a doki,nővérek
2022. aug. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

Én többször voltam labilis, önveszélyes állapotban. 1 hét volt a leghosszabb.


Normálisan bántak velem, de nem mindenkivel.


Nem szedáltak le. Nem álmosító antidepit adtak. Velem megbeszélték, h a már szedert gyógyszereim közül mi jó, azok maradtak. Megkérdezték, h korábban depire mi hatott, hogy ugyanazt tudják adni. A már szedett 2x0,5 mg nyugtatóm 3x0,5 mg-ra emelték.


Vizit naponta volt.


Csak pizsamában lehetett lenni. Nem örültek, ha valaki sajátban van, de én ragaszkodtam a sajátomhoz.


Telefont elvették, napi 1 órára osztották ki.


Cigit óránként osztották 6-22-ig. Régen 2 óránként volt osztás 7-21-ig.


Kávét nem lehet inni. Koffeinmentes Maci kávét sem.


Heti kb 2x volt szoc foglalkoztatás. Rajzolás, fejtörős játékok. Nem volt kötelező részt venni rajta.

2022. aug. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Nem sokra fogsz emlékezni, úgy bedrogoznak
2022. aug. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Pont július elején voltam 2 hetet. Semmi extra nem volt, annyi hogy nem lehetett kimenni, és kávét napi 2x, a cigihez tüzet félóránként adtak. Normális gyógyszereket kaptam, nem szedáltak le.
2022. aug. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

5:

Nálatok ezek szerint lazábbak. Melyik ez a kórház?


3-as vagyok. Én Dél-pesti Jahn Ferencben voltam.


Úgy láttam, h nálunk nem begyógyszerezés volt a céljuk. Erős, nagyon álmosító gyogyszereket bipol 1-es mániások kaptak. Sokat aludtak, ébren túlpörögték. Skizofréneken nem láttam, h agyon lennének szedálva. Depiseken sem.


Nálunk a nem veszélyeztető állapotúakat is zártra teszik, ha nyílton nincs hely. Pl pánikbeteget.


Skizóra, bipolra nem nagyon lehet csak szedálót adni, az antipszichotikumok többsége nagyon álmosító, de csak ez hat a tünetekre.

2022. aug. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

"a cigihez tüzet félóránként adtak"

Én úgy tudom, ahol egy ismerős volt, ott nem lehetett dohányozni...

2022. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Jogszabály határozta meg, hogy pszichiázrián dohányzásra kell lehetőséget adni. Zárton is.
2022. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Na jó, de félóránként?
2022. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

Az nekem is gyakorinak tűnik. A 2 óránkéntit viszont nehezen szokták bírni abetegek.


Ahova tartozok, már óránként van.


Nyilton kimegy a beteg az udvarra és szív amennyit akar.

2022. aug. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!