Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-t hogy lehet kezelni?

OCD-t hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez egy olyan mentális betegség ami sajnos nem gyógyítható de mérsékelni lehet vagy mi. Kérdésem, hogy hogy történik ez a dolog. Pszichológus vagy pszichiáter foglalkozik ezzel jobban? Állandóan kell terápiára, kezelésekre járnia vagy hogy van ez? Minden érdeklene.

2022. aug. 14. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Klinikai szakpszichológus és/vagy pszichiáter, esetleg pszichoterapeuta foglalkozik ezzel. Főként kognitív viselkedésterápiát szoktak rá javasolni, és ezt súlyosabb esetekben gyógyszeres kezeléssel is kiegészítik. Az "állandóan" alatt nem tudom, pontosan mit értesz, de igen, rendszeresen kell járni. Ha eleget enyhülnek a tünetek és jól megtanulja kezelni őket az ember, akkor lehet ritkítani az alkalmakat, vagy jó esetben teljesen el is hagyni őket, természetesen, ha a szakember úgy ítéli meg.
2022. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az SSRI gyógyszer segít, néztem egy filmben, hogy igen durva OCD-t tünetmentessé tett.

OCD The war inside

https://www.youtube.com/watch?v=bKiu1IZcEF0


Másik film:

OCD A monster in mind

[link]


a másik megoldás a viselkedésterápia, a tudatos szembemenés amitől retteg

2022. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!