Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan lehet észrevenni ha...

Honnan lehet észrevenni ha valaki paranoid pszihozisban van?

Figyelt kérdés

máj. 11. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Hát hülyeségeket beszél, rosszabb esetben támad is. Vagy hogy ő hogy veszi észre? Ő sehogy!
máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%

Nehéz észrevenni, mert a paranoiások általában jól funkcionálnak a mindennapi életben, és sokáig, akár évekig is elrejtik mások elől a téveszméjüket. Ha az mégis a felszínre tör - ezt hívják dekompenzációnak -, az rendszerint hirtelen történik. Ez általában úgy jön létre, hogy pl. véletlenül olyan téma kerül elő egy beszélgetés folyamán, ami a beteg téveszméjével kapcsolatos, és ez olyan feszültséget idéz elő az érintettben, ami váratlanul, indulatosan előtör belőle.

Ugyanakkor vannak olyan téveszme típusok is, amelyek könnyebben/korábban felismerhetők, pl. a perlekedési téboly (kverulancia), vagy a feltalálási téboly, mert ezeket a tartalmakat a beteg nem rejtegeti, hanem ellenkezőleg, hangoztatja.

máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
2: A téveszme még nem pszichózis! Az 1-es válaszoló jól leírta, a stílusa ellenére. Teljesen irreális dolgokat beszél az illető és nem is igazán tud "lekattanni" a témáról. Nagy fokú szorongást él át, ami gyakran vezet agresszív viselkedéshez is.
máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

3.: A pszichózis az a kóros állapot, amikor az egyén és a valóság kapcsolata sérül vagy megszűnik. Ehhez nem feltétlenül szükséges bizarr viselkedés, a gondolkodás formai zavara, negatív tünet vagy hallucináció. A téveszmék jelentkezésével is sérül az egyén és a valóság kapcsolata, ezért a téveszmés betegség (deluzív zavar, paranoia) pszichózis.

Az sem igaz, hogy a paranoia minden formája nagyfokú szorongással járna. Pl. a grandiózus téveszmék vagy az erotikus téveszmék nem járnak szorongással, hanem inkább felhangoltság kapcsolódik hozzájuk.

máj. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

OFF

Van a GYK pszichológia rovat válaszolói között egy tudatlan és iskolázatlan illető, aki időnként pszichológusnak hazudja magát, de rendszerint fogalmatlan ostobaságokat posztol. Rá kifejezetten jellemző, hogy a saját butaságait több regisztráció birtokában gátlástalanul felpontozza, az összes többi hozzászólást meg lepontozza.

ON

máj. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj már te #3. lepontozós álpszichológus zseni! A 4. hozzászólásban van egy kisebb hiba, ami egy pszichológusnak simán feltűnik. Ha valóban olyan okos vagy, akkor találd meg, és írd ki a javítást. Kösz.
máj. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#3. De, a deluziv zavar is pszichozis.

#4. Szerintem a hiba itt az erotikus szo, ehelyett erotoman a helyes kifejezes (tudom, nem en lettem megszolitva, de nem erdekel).

#5. Na ez a komment is egy deluziv gondolat ekes peldaja. :)

máj. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Az erotománt eltaláltad. :) A többi is stimmel, bár az 5. válaszomra adott értékeléseden még gondolkodom. :9
máj. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Velem ez megtörtént. Paranoid téveszmékkel szállítottak kórházba végül átmeneti pszichotikus zavart állapítottak meg. Ez tavaly ősszel történt. A kórházba kerülés előtt egy hónappal kezdődött és egyből felhívtam az anyámat, hogy krva nagy gáz van, olyan mintha skizofrén ideg összeroppanást kaptam volna. Sajnos nem tudott feljönni Pestre, mert műtötték, így telefon tartottuk hetekig a kapcsolatot. Szóval nem igaz az, hogy az illető nem veszi észre magán! Lehet ez egyén függő, de én szinte végig tudatában voltam a helyzetnek bár voltak hullámvölgyeim. Ilyenkor észrevehetően megváltozik a világ. Például tapasztaltam, hogy "felgyorsul" "lelassul" az idő, megváltoznak a színek, neszeket, zajokat kezdtem hallani. És elkezdtem paranoiás lenni a szomszédaimmal. Tehát elég egyértelmű volt számomra is, hogy nagy a baj. Ha hasonlóan érzel vagy egy ismerősöd számol be ilyesmiről akkor pszichózisban van és kezeltetni kell, mert sajnos magától nem fog elmúlni. A kórházban kaptam rá antipszichotikumot, egyből helyrejöttem. Ma már nem szedek semmit, de akkor nagyon kellett, hogy újra önmagam legyek.
máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!