Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszans csere elvonasi...

Antidepresszans csere elvonasi tünetek?

Figyelt kérdés
8 honapig sertralinet (100mg) szedtem de az orvosom kicserelte tianeptinre (3×12,5mg). Lehet amiatt elvonasi tunet hogy az elozo gyogyszer meg nem urult ki a szervezetembol? (aluszekonysag, zsibbadás)

#gyogyszercsere
máj. 11. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mivel tök más a két gyógyszer ezert simán lehet elvonási tüneted a cserétől, hiszen a tianeptin egyaltalán nem váltja ki a sertralin elvonási tüneteit. Tök fura hogy az orvosod így csinálja. Csak két SSRI vagy SNRI közti hirtelen váltás nem szokott problémát okozni, de ugye esetedben nem erről van szó. A sertralin oedig kiürül néhàny nap alatt a szervezetedből, de nem azért van elvonási tüneted mert még nem ürült ki, hanem pont azért mert már kiürült.
máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

En egyszer poklok poklat jartam, mikor valtani probaltam. Eloszor az uj szer mellekhatasai jottek, de hiaba ereztem adott idoben gyomorfajast, enyhe hanyingert, nyugodt maradtam. Viszont egy het utan az uj szer meg semmit sem hatott ( ez hetekig tart, tudom), de az elvonasi tunet beutott. ( Mar majdnem egy het szunet volt a ket gyogyszert kozott eloszor is.)

Bevallom, olyan elviselhetetlen testi es lelki tuneteim lettek, hogy keptelen feladtam.

Seroxat/ Paroxat. Husz ev utan gondoltam, talan jobban hatna egy masik szer. Jol vagyok, de a motivaltsag magatol nem jon mar. Amugy fokozatos megvonassal barmikor le tudnam tenni, de csak tobb havi felezes, negyedeles utan.

Xanax vagy mas nyugtato segitsegevel birtam volna, de Angliaban elek, es ezek barom modon uldozik, tiltott szer, mialatt kikeszulni, pialni szabad, sot 40 milligram antidepit a 20 helyett kaphattam volna.

Neked kivanom, hogy kitarts.

máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!