Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Orvos előtt 'meg lehet játszan...

Orvos előtt 'meg lehet játszani' a depressziót (pl. felnagyítva egy problémát vagy valótlant mondva)? Vagy fordítva, pl. lehet egy személyiségzavart tervezetten elrejteni?

Figyelt kérdés

Beszélgetés során értem, nem tesztek alapján.

Teljesen elméleti kérdés.



2022. aug. 16. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Igen. Tesztet is csaptam már be. Nem jelezte a hallucinációt, téveszmét. Kórházban sem vették észre.
2022. aug. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Az ilyesmi próbálkozások a pzichológusnál/pszichiáternél szerintem elég gyakoriak, pont azért vannak 500 kérdéses tesztek, mindenre minimum 3x kérdeznek rá, hogy kiszűrjék a csalást. Egy rafinált dokit azért nem lehet ilyen könnyen átrázni.
2022. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

Az 500 kérdéses, rorsach és minden napos kórházi vizeten sem sejtették, hogy 0-24 órán át hangot hallok, téveszmém van.


Ambulánsan tesztek sincsenek.


De egy depis ha csak verbálisan panaszolja a tüneteket, az fura lehet. Arckifejezés gyötrelmes, szegényes mimika, pantomimika, belassultság is mind tünete a depressziónak.


Simán szar kedvnél ezek nem jelennek meg.

2022. aug. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

#3: Egy átlagember nem tudja, hogy mit is kellene csinálnia a kívánt diagnózisért cserébe, arról nem beszélve, hogy mért akarna magának valaki depresszió diagnózist?

Az orvost becsapni csak akkor lehet, ha ő elbizakodott és hanyag, nekem ez a meggyőződésem.

2022. aug. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%

Látod nekem 2 teszt + 11 napos kórházban sem gyanakodtak pszichózisra. Depit pedig hiába panaszoltam, alulbecsülték. Nagyon súlyos volt. Szorongást is enyhébbnek vélték.


Ambuláns orvos fogta a fejét, mennyire lesz@rtak.

2022. aug. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!