Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem idegennek a...

Miért érzem idegennek a testrészem?

Figyelt kérdés

Ma néztem a lábaimat, meg a kezeimet, és vhogy oylan fura, idegennek tűnnek, mintha nem az enyémek lennének, nagyon zavar, nagyon megijedtem, még mindig tart ez az érzés, persze tudom h az enyém de vhogy nemtom...

ez mi lehet?

16/L


2010. szept. 23. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Valami fóbia lehet.
2010. szept. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Skizofréniának is lehet ilyen tünete, ez nem fóbia. De nem is mondom azt, hogy skizofrén vagy, csak annak lehet ilyesmi tünete.
2010. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Holdtündér válasza:
Van erre egy kifejezés is, csak nem jut eszembe a neve. Vannak beteg emberek, akik idegennek, nem a sajátjuknak érzik bizonyos testrészüket és sebészeti úton megválnak tőle. Remélem neked nincs ilyen problémád azért, mert ez komoly betegség.
2010. szept. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

pszichózis is lehet, de lehet semmi komoly

itt olvasott infókon nehogy fennakadj

2010. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Volt egyszer egy műsorban, hogy külföldön valaki levágatta az egyik lábát, és utána boldog lett. De Magyarországon biztos nem végeznének el ilyen műtétet.
2010. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kamaszkor?
2010. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
deperszonalizáció
2010. szept. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem jut eszembe, de többször hallottam már olyanról, hogy valakin annyira elhatalmasodik ez az érzés, hogy levágja a testrészét.

Ha kezd eldurvulni fordulj orvoshoz, mert hiába érzed úgy, hogy az a legjobb megoldás nem az. És bár olyankor nem tűnik valóságosnak, de lehetsz még boldog mert ezt az érzést meg tudják szüntetni.


De nálad mivel még fiatal vagy lehet kamaszkori dolog is, hogy nem vagy elégedett magaddal.

Ez el fog múlni.

2010. szept. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!