Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítségre vágyom, de elutasít...

Segítségre vágyom, de elutasítom mindenkitől. Mi baj van velem?

Figyelt kérdés
Hazudok, hogy bármi bajom is lenne. Nem régiben történt, hogy túladagoltam magam. Öngyilkos akartam lenni. Kis híján bele is haltam, de végül nem jött össze, mert megérkezett a segítség… Az a kevés ember akik vannak (voltak) az életemben..bekamuztam nekik, hogy csak véletlen történt. Persze nem hitték el, mert már annyira azért tudják, hogy milyen a mentális állapotom, és valamiért meg gyűlöltek amiért nem voltam ez ügyben őszinte. Én csak nem akartam terhelni őket a gondjaimmal..legalább is ezt meséltem be magamnak és nekik is. Gondoltam segítenek segítség kérés nélkül is, mert hát a barát az már csak ilyen..vagy csak én gondolom így? Én ilyen vagyok. Látom az embereken, hogy szükségük van valamire, és én megpróbálok segíteni, kideríteni mi az ami bántja őket. De én ezt senkitől se kapom meg (persze nem is várom el*). A legutolsó ember is akit vigasztaltam, hogy ő nem egy darab sz.r. ott voltam vele, meghallgattam a gondjait, bajait, támogattam érzelmileg. Mikor mondták neki, hogy lehet, hogy meghaltam, azt válaszolta vissza, hogy legalább egy gonddal kevesebb. 21/F

2022. aug. 18. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki azt mondta hogy legalább egy gonddal kevesebb ilyenekkel ne is törődj

Szakitsd meg a kapcsolatot vele..


Egyébként sokan nem látják ha baj van ha nem mondod..

Azt hiszik minden frankó főleg olyan barátok akik nem igazbarátok.. nem látják milyen az ha baj van..

2022. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod
2022. aug. 18. 23:53
 3/13 A kérdező kommentje:

Egyébként nem izgat, hogy ezt mondta. Igazából én is így vagyok vele.

Viszont ennek ellenére is törődöm vele.

Mert jó arc csak..buta

2022. aug. 18. 23:56
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az olyan embereket, akik ilyeneket mondanak és csak nem támogatók, akkor szakítsd meg velük a kapcsolatot, mert ezek az emberek nem fognak Téged megerősíteni, hanem csak mérgezők. Ha buta emberekkel vagy körülvéve, akkor csak le fog Téged húzni a saját szintjére, nem tudsz mellette fejlődni. Keress fel egy pszichológust, de gondolom jársz a történtek után és ott meséld el neki a problémáidat, biztos vagyok benne, hogy utat fog Neked mutatni.
2022. aug. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Járok pszichiáterhez. Elég erős nyugtatókat szedek. Viszont nem szívesen hagyom el az embereket, mert nehezen szocializálódom/ismerkedem.
2022. aug. 20. 02:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
És a pszichiátered beszélget is Veled vagy csak felírja a gyógyszereket és ennyi? Általában pszichológushoz is szoktak járni azok, akik pszichiáterhez is járnak, mert úgy hatékonyabb és ott ki is tudod beszélni magadból a problémáidat, utat mutatnak Neked.
2022. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen. Beszélget velem. Sőt a pszichiátrián is beszélgettek velem, miután oda kerültem. Tudom, hogy semmi se segít. Se a gyógyszer, se az, hogy kifecsegem magamból a problémáim.
2022. aug. 20. 11:59
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Biztos, hogy van, ami segíteni fog, ne légy elkeseredve! Esetleg vezethetnél naplót, olvass könyveket, a Youtube tele van segítő videókkal is. Coachoz is elmehetsz, aki más szemszögből látja a dolgokat, csak ne add fel !!!
2022. aug. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mind mese habbal. Még soha se hallottam arról, hogy valakinek is segítettek volna ezek a dolgok. A napló vezetés egy picit segít, de az is meddig?Komolyabb helyzetekben még annyit sem. A többi meg csak a pénzt lejmolja le, hogy vedd meg ezt, vedd meg azt, új élet kezdete termék stb. Patkányság, kuruzslás az egész. Tapasztalat* (szerencsére nem a saját káromon)
2022. aug. 20. 14:53
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem akar saját magán segíteni, akkor bárki mondhat bármit. Mondjuk az írás azért jó, mert kiírod magadból a problémáidat, elkezdesz összefüggéseket találni, hogy hol lehet a gond gyökere. Ajánlom figyelmedbe az Örökölt sors cimű könyvet vagy A döntés című kőnyvet Edith Eva Egertol. Remélem, hogy találsz majd kiutat a problémáidból és szerintem ne egy másik ember tapasztalataiból indulj ki ilyenkor, mert ő nem te vagy.
2022. aug. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!