Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális? Hogyan tudnám...

Ez normális? Hogyan tudnám ezt megszüntetni?

Figyelt kérdés

Nem olyan nagy probléma, de mostanában kezdtem el igazán gondolkozni rajta. Ha ugrok, futok mondjuk a házban, egy kanyarnál lefagy az agyam és lepereg a szemem előtt, hogy a legrosszabb történik, elcsúszok, lefejelek egy sarkot, betörik a fejem és meghalok, vagy egy kést magamba állítok. Ugyanez, ha átugrok valamit, mégha csak nagyon kicsit is, ugrás közben látom, ahogy nem sikerült, elcsúszok, magamra borítok egy szekrényt.. vagy ha ajtón megyek be, lefejelem a kilincset. Mindez a fejemben úgy, hogy a valóságban semmi nem történik. Látom magamat kívülről, ahogy ez mind megtörténik.

Ez miért alakulhatott ki szerintetek? Tudok ellene valamit tenni? Mégha biztos is vagyok magamban, nem akadályoz meg egy ilyen gondolat semmiben, cselekvés közben viszont kellemetlen.



2022. aug. 19. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, mikor mész autóval, akkor is igazából elég akár egy pillanat is hogy meghalj, meg igen sok olyan helyzet van az életben ami igazából olyan, hogy egy pillanat választ el a haláltól tulajdonképpen. Ezt ha lejátszod fejben és tudomásul veszed, nem lesz gondod. Agyalni nem kell rajta, de igazából nem is hátrány ez a gondolkodásmód, ugyanis segít felkészülni az helyzetekre élet más területein is, mivel látod előre a lehetséges verziókat.


Kezdj el sakkozni és próbáld ki magad ott is (lévén, ott néhány lépéssel mindig előrébb kell lenni), próbáld meg kamatoztatni.

2022. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fiatal vagyok, nem akarok még arra gondolni, hogy hány féle képpen halhatok meg egy teljesen átlagos cselekvés elvégzése közben. Nem akarom mindenben a halált látni..
2022. aug. 19. 12:48
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy pszichológus azt mondaná a kérdésben leírt tünetekre, hogy szorongással járó kényszergondolatok, amelyek enyhék, hiszen végső soron nem akadályozzák a mindennapi életviteledet, bár kellemetlenek, ezért jó lenne megszüntetni őket. Ennek a súlyosabb formáit obszesszív-kompulzív zavarnak (OCD) nevezik. Nálad nem állnak fenn ilyen súlyos formában, azért lehetséges, hogy enyhe, átmeneti zavarról van szó, ami esetleg magától is elmúlhat.


De neten keresztül nem lehet diagnosztizálni és én egyébként se vagyok pszichológus, ezért légy szíves ne hidd el, amit írtam, hanem - ha a kérdésben írt tünetek szenvedést okoznak számodra és nem múlnak el - inkább fordulj pszichológushoz, aki szakszerű segítséget tud nyújtani számodra.

2022. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!